Skip to main content

Sabiedriskā transporta biļešu sadārdzinājumam Rīgā nav pamata

Rīgas domes deputātu frakcijas Vienotība priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte ir nosūtījusi pieprasījumu domes priekšsēdētājam, SIA "Rīgas satiksme" kapitāldaļu turētājam Nilam Ušakovam. Pieprasījumā ir aicināts atbildēt, cik pamatoti ir izteikumi, ka, lai netiktu celtas sabiedriskā transporta biļešu cenas, SIA "Rīgas satiksmei" ir nepieciešama 15 miljonu eiro kompensācijas no valsts budžeta.

Pieprasījumā lūgts paskaidrot, kāds pamatojums ir minētajai summai, vai SIA "Rīgas satiksme" ir iesniegusi aprēķinus, un, ja tādi pastāv, pieprasījumā aicināts tos publiskot, kā arī atbildēt, cik liels ir Rīgā nedeklarēto pasažieru skaits, kas lieto Rīgas sabiedrisko transportu, kā tiek aprēķinātas viena pasažiera pārvadāšanas izmaksas un kādi aprēķini pamato biļešu cenu sadārdzinājumu.

"Līdz šim "Rīgas satiksme" nav spējusi atskaitīties rīdziniekiem par to, kā tiek lietota viņu nodokļu nauda, piemēram, šogad no domes saņemta gandrīz 100 miljonu eiro liela subsīdija. Tāpēc ir pamatotas aizdomas, ka prasība pēc valsts finansējuma un iespējamā biļešu cenu paaugstināšana nav balstīta uz kompetentiem aprēķiniem," uzskata Sarmīte Ēlerte.

Valsts kontroliere Evita Krūmiņa LNT raidījumā 900 sekundes ir paudusi pārliecību, ka, ņemot vērā pašreizējos trūkumus pasažieru skaita prognozēšanā un izdevumu aprēķinos, nevar runāt par biļešu padārdzināšanu Rīgas sabiedriskajā transportā. Šogad veiktajā revīzijā Valsts kontrole atklāja nepilnības RS noteiktajā braukšanas tarifa aprēķinu metodikā, kā rezultātā revidenti konstatējuši vismaz 16,36 miljonu eiro nelietderīgu vai neracionālu izlietojumu.

Papildus informācija:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

Dalies ar ziņu