Skip to main content

Eiropas Parlaments izstrādā jaunu transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa noteikumu kopumu

Brisele, 22. janvāris, Eiropas Parlaments (EP) uzsācis darbu pie jauna transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa noteikumu kopuma, kuru galvenais mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību un samazināt ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu.

EP deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība), kurš ir kļuvis par likumprojektu atbildīgās Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejas viedokļa veidotāju šajā jautājumā, norāda, ka Latvijā jaunām automašīnām tehniskās apskates jāveic daudz biežāk, kā to iesaka spēkā esošā ES direktīva.

Direktīvas piemērošana ir katras ES dalībvalsts ziņā. Latvijā, pēc pēdējām izmaiņām Ceļu satiksmes likumā, ir noteikts, ka jaunām automašīnām (līdz 3,5t) pirmā apskate jāveic pēc 2 gadiem un pēc tam ik gadu. Savukārt, spēkā esošā ES likumdošana nosaka, ka automašīnām pirmā pārbaude veicama pēc 4 gadiem, tad pēc 2 un pēc tam atkal pēc 2. Jaunajā noteikumu projektā, pie kura šobrīd strādā Eiropas Parlaments, paredzēts, ka pirmā pārbaude veicama pēc 4 gadiem, tad pēc 2 un pēc tam ik gadu.

K. Kariņš uzsver: “Neapšaubāmi ceļu satiksmes drošība ir ļoti svarīga, taču, šobrīd rodas jautājums vai Latvijas noteiktais tehnisko apskašu biežums jaunām automašīnām, kas krietni pārsniedz ES ieteikto, ir pilnīgi attaisnojams. Šī jautājuma atvēršana Eiropas Savienībā dod Latvijai iespēju vēlreiz izvērtēt vai transportlīdzekļu tehnisko apskašu biežums mums ir samērīgs.”

Jauno noteikumu kopums, skar sekojošas jomas: periodiskās apskates, komerciālo transportlīdzekļu tehniskās pārbaudes uz ceļiem un transportlīdzekļu reģistrācija. Tiem ir trīs tūlītēji mērķi – pastiprināt neaizsargātu ceļu satiksmes dalībnieku, it īpaši jauniešu, aizsardzību; iedibināt vienotu Eiropas telpu tehniskajām pārbaudēm un mazināt administratīvo slogu.

Vairāk par jauno transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa noteikumu kopumu lasi šeit.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildu informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu