Skip to main content

Eiropas Parlaments lems par ES enerģētiskās drošības stratēģiju

Rīt, 10. jūnijā, Eiropas Parlamenta plenārsesijā Strasbūrā deputāti balsos par Eiropas Savienības (ES) enerģētiskās drošības stratēģijas ziņojumu. Pie ziņojuma izstrādes aktīvi strādājis arī Latvijas deputāts Krišjānis Kariņš (VIENOTĪBA/ETP), kurš ir lielākās Parlamenta frakcijas – ETP – enerģētikas politikas koordinators.

K. Kariņš norāda, ka ziņojumā uzsvērta trešo valstu, it īpaši Krievijas, energopiegāžu neuzticamība. “Ziņojums ir atbilde uz Krievijas agresiju Ukrainā un dabasgāzes piegāžu pārrāvumiem 2006. un 2009. gadā. Krievija ES uzticību ir zaudējusi un šī atziņa ir ES energodrošības stratēģijas ziņojuma pamatā,” uzsver K. Kariņš.

Tāpat ziņojumā iekļauta prasība pēc iespējas ātrāk izbeigt Baltijas valstu energoizolētību, kā arī atvērt vienoto tirgu enerģētikas jomā, lai nodrošinātu zemākas cenas patērētājiem. Eiropas Parlaments arī aicina pievērst lielāku uzmanību energoefektivitātes pasākumiem, uzsverot, ka tam ir būtiska loma energoatkarības samazināšanā.

Eiropas Parlamenta deputāti par ziņojumu balsos rīt, 10.jūnijā, plkst.13:00 (LV). Savukārt, debates par ziņojumu notiks jau šodien, 9. jūnijā, ap plkst. 19:00 (LV).

Ziņojumā ir pausts Eiropas Parlamenta viedoklis un pēc tā apstiprināšanas Eiropas Komisijai Parlamenta nostāja jāņem vērā, izstrādājot turpmākos likumdošanas dokumentus.

Pilns ziņojuma teksts pieejams šeit.

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu