Skip to main content

Ministru prezidente: Ir laiks attīstīt ES sadarbību ar Latīņamerikas un Karību jūras valstu reģiona valstīm zināšanās balstītā ekonomikā, IT un „gudrajā” enerģētikā

Trešdien, 10.jūnijā, Briselē notiekošā Eiropas Savienības, Latīņamerikas un Karību jūras valstu reģiona valstu vadītāju sanāksmes ietvaros notiek arī uzņēmējdarbības forums.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma biznesa forumā ar gandarījumu uzsvēra, ka sanāksme notiek Latvijas prezidentūras laikā, kuras viena no prioritātēm ir iesaistīta Eiropa: „ES un Latīņamerika ir spēcīgi partneri. Mūs saista intensīvs politiskais dialogs, vēstures, kultūras un ekonomikas saites, kas 2014.gadā tirdzniecības jomā ir nesušas dubultu rezultātu, sasniedzot 210 miljonu eiro. Savukārt ES tiešās investīcijas Latīņamerikas un Karību jūras reģionā sasniedz 34 %.”

Ar 26 reģiona valstīs ES ir parakstījusi tirdzniecības līgumus. Esam gandarīti arī par Asociācijas līgumu ieviešanu ar Meksiku, Brazīliju, Čīli, Kolumbiju, Peru un Centrālameriku. Tirdzniecības un Ekonomikas sadarbības ietvara līguma iedzīvināšana ar Argentīnu ir sekmīga.

„Ir laiks,” norādīja L.Straujuma, „lai attīstību mūsu sadarbību zināšanās balstītā ekonomikā, IT un t.s. gudrās enerģētikas nozarēs. Mums jāvirzās uz priekšu ar tādu ekonomikas modeli, kas ļautu kompānijām, valstīm, reģioniem būt konkurētspējīgiem pasaules tirgū, kā arī radītu jaunas darbavietas un celtu dzīves kvalitāti. Lai to panāktu, Latvija atbalsta gudrās specializācijas pieeju, izvēloties zināšanās balstītu ekonomiku, biomedicīnu, IT, gudrās tehnoloģijas un enerģētiku kā specializācijas virzienus.”

Ministru prezidente sacīja, ka Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstis varētu kļūt par atraktīvu tirgu inovatīvām kompānijām no Eiropas.

Informējot uzņēmējdarbības forumu par Latvijas prezidentūru ES Padomē, L.Straujuma pievērsa uzmanību Latvijas prioritātēm un sasniegtajiem rezultātiem, apstiprinot Eiropas Stratēģisko investīciju fondu, dibinot ES Enerģētikas Savienību, kas palīdz ES vairot konkurētspēju un biznesam draudzīgu vidi.

Pēc teiktā, „ES sadarbība ar Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstīm ilgtspējīgas enerģētikas jomā. Mums būtu jāatbalsta projekti atjaunojamās enerģijas un enerģijas efektivitātes jomās.” Tāpat, pēc Ministru prezidentes sacītā, digitālās dienaskārtības turpināšana ir būtiska valstu ekonomikām un cilvēku labklājībai. Latvijas prezidentūras laikā ir panākts progress vairākos digitālās dienaskārtības jautājumos, t.sk. Eiropas Komija ir nākusi klajā ar ES digitālās stratēģiju.

L.Straujuma izteica cerību, ka izdosies paplašināt sadarbību informācijas tehnoloģiju un komunikāciju jomās starp ES un Latīņamerikas un Karību jūras valstu reģiona valstīm, kas būtiski palīdzētu cilvēkiem sociālo pakalpojumu sfērā un mazinātu digitālo plaisu dažādos reģionos.

Ministru prezidentes uzruna pieejama šeit.

Papildus informācija:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu