Skip to main content

EP kreisā flanga spēki izgāž ES enerģētiskās drošības stratēģijas ziņojumu

Strasbūra, 10. jūnijs. Eiropas Parlamenta (EP) kreisā flanga spēku (S&D; GUE – NGL; Greens – EFA) iestrādāto priekšlikumu dēļ, EP vairākums neatbalstīja Eiropas Savienības (ES) enerģētiskās drošības stratēģijas ziņojumu.

EP deputāts Krišjānis Kariņš, norāda, ka ES enerģētiskās drošības stratēģijas ziņojums ir atbilde Krievijas agresijai Ukrainā un dabasgāzes piegāžu pārrāvumiem 2006. un 2009. gadā. “Jau vairāk kā gadu Krievija veic aktīvu karadarbību Ukrainā un izmanto dabasgāzes piegādes kā šantāžas līdzekli. Krievija ir pierādījusi, ka tā nav mums uzticama partnervalsts,” norāda K. Kariņš.

K. Kariņš uzsver, ka atziņa – Krievija ir zaudējusi ES uzticību – ir ziņojuma pamatā. Tas būtu viens no pirmajiem Parlamenta apstiprinātajiem dokumentiem, kurā šī atziņa tiktu iestrādāta un pēc tā apstiprināšanas Eiropas Komisijai Parlamenta nostāja būtu jāņem vērā, izstrādājot turpmākos likumdošanas dokumentus.

Parlamenta kreisā flanga spēki, mēģinot kavēt šāda dokumenta pieņemšanu, pēdējā brīdī iestrādāja tajā vairākus priekšlikumus, aicinot aizliegt atsevišķu energoresursu izmantošanu, kas ir pretēji tā sākotnējam uzstādījumam – veicināt ES energodrošību.

K. Kariņš norāda: “Mēs katrs varam, protams, izdarīt savus secinājumus, kas bija šādas rīcības pamatā, tomēr ir skaidrs, ka tas nebija ar domu par mūsu patērētāju interesēm un kopējo energodrošību. Eiropas šobrīd ir nedrošā situācijā. Mēs eksportējam vairāk kā pusi no visiem saviem patērētājiem energoresursiem un tam ir pieaugoša tendence ar katru gadu. Pats lielākais piegādātājs ir Krievija, kuras prezidents šobrīd karo ne tikai Ukrainā, bet arī pret rietumu vērtībām.”

“Lai gan Parlaments šodienas balsojums ziņojumu dažādu iemeslu dēļ neapstiprināja, ES enerģētikas drošības stratēģija no EP darba kārtības nepazudīs,” uzsver deputāts.

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā. Viņš ir lielākās Parlamenta frakcijas – ETP – enerģētikas politikas koordinators.

Papildus informācija: 
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu