Skip to main content

Ministru prezidente: ES, Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstīm ir daudz kopīgi risināmu problēmu

FOTO no tikšanās

Ceturtdien, 11.jūnijā, Ministru prezidente Laimdota Straujuma Briselē uzrunāja Eiropas Savienības, Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstu kopienas valstu vadītāju sanāksmi. Samita ietvaros tiek pārrunāti abu reģionu aktuālie sadarbības jautājumi, kā arī pieņemta Briseles deklarācija.

Pēc L.Sraujumas sacītā, ir būtiski, lai ES, Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstis kopīgi vēlreiz uzsvērtu tos fundamentālos principus starptautiskajās attiecībās, kas ir balstītas ANO Hartā, proti, suverenitātes, neiejaukšanās, teritoriālās integritātes, politiskās neatkarības, likuma varas, cilvēktiesību principi ir neapšaubāmi. „Diemžēl Ukrainas notikumi pierāda, ka teritoriālā integritāte un suverenitāte šodienas pasaulē nav pašsaprotamas lietas,” sacīja L.Straujuma.

Cits izaicinājums ir terorisms, kas rada draudus drošībai, demokrātiskās sabiedrības vērtībām un pilsoņu tiesībām un brīvībām. „Visām mūsu sanāksmē pārstāvētām valstīm ir kopīgi jācīnās pret terorismu visas tā formās, vienalga kādu mērķu vārdā un kur tas tiktu īstenots,” piebilda L.Straujuma.

Klimata pārmaiņas būtiski ietekmē ikvienu, un Latvija, norādīja L.Straujuma, līdzīgi kā citas valstis saskata klimata pārmaiņu radītās briesmas un šis gads starptautiskajās pārrunās noteiks nākotnes politiku šajā jomā.

Ministru prezidente atzīmēja, ka, cīnoties ar narkotiku radītajām problēmām, ir nepieciešama kompleksa pieeja risinājuma meklēšanā: “Ir svarīgi, lai ES, Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstis apvienotu savus centienus, lai apkarotu narkotiku izplatīšanu un pieprasījumu.

Informāciju sagatavoja:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu