Skip to main content

Ekonomikas ministrs darba vizītē apmeklēs Poliju

Ekonomikas ministrs Artis Kampars rīt, 27. aprīlī, dosies darba vizītē uz Poliju, kur tiksies ar Polijas premjerministra vietnieku, ekonomikas ministru Valdemāru Pavlaku (Waldemar Pawlak), piedalīsies Baltijas biznesa forumā „Eiropa: Ziemeļi, Austrumi – bizness bez robežām” (“Europe: North, East – Business without borders”) un apmeklēs sašķidrinātās gāzes termināļa būvniecības vietu Polijas pilsētā Švinoviščē (Swinoujscie).

Tuvākajās nedēļās Baltijas valstīm ir jāpieņem stratēģisks lēmums par reģionālā sašķidrinātās gāzes termināļa izbūves vietu un, objektīvi raugoties, Latvijai un Rīgai šajā ziņā ir virkne priekšrocību. Termināļa izbūve nodrošinās Baltijas valstu, tai skaitā Latvijas, enerģētisko neatkarību, kas savukārt nozīmē iespēju iedzīvotājiem saņemt energoresursus par zemāku cenu,” norāda ekonomikas ministrs A. Kampars.

Ministrs atzīst, ka Latvijai, attīstot projektu par sašķidrinātās gāzes termināļa izbūvi, būs noderīga Polijas pieredze. Termināļa izbūvi Švinoviščē plānots uzcelt līdz 2014. gadam, projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.

Atgādinām, ka 2010. gada decembrī Lielo un stratēģiski nozīmīgo investīciju projektu koordinācijas padomē AS „Latvenergo” tika uzdots veikt sākotnējo izpēti par sašķidrinātās gāzes termināļa izbūvi Latvijā. Sākotnējais projekta attīstības izvērtējums liecina, ka Latvijā piemērotākā projekta īstenošanas vieta ir Rīga.


Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: 29405397
[email protected]

 

Dalies ar ziņu