Skip to main content

Ekonomikas ministrs dosies vizītē uz Čehiju

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (Vienotība/ JL) š.g. 29.-31.augustam dosies darba vizītē uz Čehijas Republiku LR Valsts prezidenta V.Zatlera valsts vizītes ietvaros. Ekonomikas ministrs piedalīsies LR Valsts prezidenta oficiālajos pasākumos, kā arī tiksies ar Čehijas rūpniecības un tirdzniecības ministru un piedalīsies Čehijas – Latvijas biznesa seminārā.

Pirmdien, 30.augustā, ekonomikas ministrs A. Kampars plāno tikties ar Čehijas rūpniecības un tirdzniecības ministru Martinu Kocoreku (Martin Kocourek), lai pārrunātu divpusējās ekonomiskās sadarbības jautājumus.

Savukārt, otrdien, 31.augustā, ekonomikas ministrs A.Kampars piedalīsies Čehijas – Latvijas biznesa seminārā ar uzrunu tā dalībniekiem.

Tostarp, ekonomikas ministrs A. Kampars piedalīsies Valsts prezidenta V.Zatlera valsts vizītes oficiālajos pasākumos – abu valstu prezidentu un delegāciju sarunās Čehijas prezidenta pilī, tikšanās ar Čehijas parlamenta Pārstāvju palātas priekšsēdētāju Miroslava Němcová, tikšanās ar Čehijas premjerministru Petr Nečas u.c.

Papildinformācija par Latvijas ekonomisko sadarbību ar Čehijas Republiku
2010. gada pirmajā pusgadā Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums ar Čehiju sasniedza 93,8 milj. EUR, kas ierindoja Čehiju 22. vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru starpā.
2010. gada pirmajā pusgadā Latvijas preču eksports bija 55,4 milj. EUR (2009.gada pirmajā pusgadā 11,6 milj. EUR), savukārt imports – 38,4 milj. EUR (2009.gada pirmajā pusgadā – 14,4 milj. EUR), tādejādi Čehija bija Latvijas 24. nozīmīgākais eksporta un 18. nozīmīgākais importa partneris.

Latvija eksportē uz Čehiju mašīnas, mehānismus, elektriskās iekārtas, metālus un to izstrādājumus, pārtikas rūpniecības produktus, koksni un tās izstrādājumus, akmens, ģipša, cementa, stikla, keramikas izstrādājumus.
No Čehijas Latvija importē transporta līdzekļus, mašīnas, mehānismus, elektriskās iekārtas, ķīmiskās rūpniecības un saskarnozaru produkciju, pārtikas rūpniecības produktus, plastmasas un izstrādājumus no tām; kaučuku un gumijas izstrādājumus.

Pēc Latvijas Bankas datiem Čehijas tiešās investīcijas Latvijā veido 4,6 milj. EUR (42. vieta). Galvenokārt investīcijas tika veiktas sabiedriskajos, sociālajos un individuālajos pakalpojumos, tirdzniecībā, apstrādes rūpniecībā. Latvijas tiešās investīcijas Čehijā veidoja 0,8 milj. EUR (28. vieta).

Saskaņā ar Lursoft datiem pēc investīcijām Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā Čehija ierindojas 41. vietā, kopējam investīciju apjomam sasniedzot 3,1 milj. LVL. Latvijā darbojas 62 aktīvi uzņēmumi ar Čehijas kapitālu.

Informāciju sagatavoja:
Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr.: 67013193

Dalies ar ziņu