Skip to main content

Ekonomikas ministrs uzdevis veikt dienesta pārbaudi par Centrālās statistikas pārvaldes amatpersonu atbildību

Ekonomikas ministrs Artis Kampars pēc informācijas, ka trešajām personām ir iespējams piekļūt elektroniski aizpildītajām tautas skaitīšanas anketām, uzdevis veikt dienesta pārbaudi par Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) amatpersonu atbildību, sagatavojot tehnisko bāzi elektroniski aizpildāmām tautas skaitīšanas anketām.

„Es pateicos sabiedrībai par modrību, atklājot šādu „caurumu” sistēmā. Šāda nepieļaujama situācija izveidojusies, jo, acīmredzot, kāds nav laikus novērtējis un analizējis potenciālos riskus. Atbildību par to nes gan ārpakalpojuma sniedzējs, kurš izstrādāja elektronisko tautas skaitīšanas sistēmu, gan Centrālās statistikas pārvaldes amatpersonas. Kompetentu lēmumu šajā jautājumā pieņems dienesta izmeklēšanas komisija,” uzsver A. Kampars.

Ministrs operatīvā sanāksmē, kurā piedalījās arī CSP vadība, šodien uzdeva nodrošināt, ka tiem vairāk nekā 100 000 iedzīvotāju, kuri anketas aizpildījuši pirmajās tautas skaitīšanas dienās, ir iespēja pārliecināties par savu datu drošību un to, vai informācija viņu aizpildītajās anketās nav mainīta.

CSP vadība informēja ministru, ka, ņemot vērā šaubas par datu drošību, pašlaik vairs nav iespējams autorizēties tautas skaitīšanas mājaslapā, izmantojot personas kodu un pases datus. Joprojām elektroniski anketu iespējams aizpildīt ar elektronisko parakstu un autorizējoties caur internetbanku. Par šādu risinājumu informēta Datu valsts inspekcija.

Dienesta pārbaudes komisijas ziņojumu ministrs sagaida nedēļas laikā. A. Kampars uzskata, ka rīcībai ir jābūt operatīvai un tautas skaitīšanas process, kam jāturpinās līdz maija beigām, kopumā nedrīkst tikt apdraudēts.

 

Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: 29405397
[email protected]

Dalies ar ziņu