Skip to main content

Ēlerte: pēctecība kultūrpolitikā tiks nodrošināta

Kultūras ministre Sarmīte Ēlerte (Vienotība) uzsver, ka turpinās veiksmīgi iesāktās reformas kultūras nozarē un kultūrpolitikas virziens netiks mainīts, vienlaicīgi nosakot arī jaunas prioritātes. To viņa apliecināja, šodien, 4. novembrī, tiekoties ar kultūras nozares darbiniekiem, kuri pirms Valda Dombrovska (Vienotība) valdības apstiprināšanas izteica bažas, ka kultūras ministra maiņa varētu apdraudēt kultūras nozares attīstību.

Tikšanās laikā S. Ēlerte apliecināja, ka augsti novērtē iepriekšējā kultūras ministra Inta Dāldera (Vienotība) paveikto un vēlas turpināt viņa iesāktās reformas. Tikšanās laikā ministre uzklausīja mūziķu ierosinājumus un pašreizējās situācijas vērtējumu, kā arī skaidroja savas prioritātes ministres amatā: nacionālās identitātes, tātad arī nacionālās valsts, stiprināšana; cīņa par sabiedrības tiesībām uz kvalitatīvu vidi un kvalitatīvu kultūrtelpu; veicināt radošo ideju un risinājumu pārnesi uz tautsaimniecību.

Sarunā ar kultūras ministri piedalījās VSIA «Latvijas koncerti» valdes loceklis Guntars Ķirsis, kamerorķestra Sinfonietta Rīga izpilddirektore Indra Lūkina, Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava, Dailes teātra direktors Andris Vītols, Cēsu mākslas festivāla direktors Juris Žagars, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra direktore Ilze Paidere-Staķe, Liepājas Simfoniskā orķestra valdes loceklis Uldis Lipskis, un Valsts Akadēmiskā kora Latvija direktors Māris Ošlejs.

Nedēļas laikā kultūras ministre ieplānojusi tikties ar visiem kultūras nozares pārstāvjiem, kurus valdības veidošanas laikā satrauca iespējamās izmaiņas kultūras ministra personālijās.

Informāciju sagatavoja:
Andris Saulītis
Kultūras ministres padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos
+371 26473310
[email protected]

Dalies ar ziņu