Skip to main content

Ēlerte: Rīgu attīstīs ražīgums un lielākas algas, nevis pabalsti

“Rīgas domes uzdevums ir rūpēties ne tikai par pabalstiem un remontiem, bet arī par ekonomikas attīstību un labākām algām saviem iedzīvotājiem. Domnieki ir atbildīgi par to, kā nopelnīt, nevis bezrūpīgi tērēt, sadalīt un aizņemties,” šodien, 24.aprīlī, partijas VIENOTĪBA pašvaldību deputātu kandidātu forumā uzsvēra partijas Rīgas vēlēšanu līdere Sarmīte Ēlerte.

VIENOTĪBAS mērķis ir padarīt Rīgu par Ziemeļeiropas attīstības centru. Viena no partijas prioritātēm Rīgā ir ražošanas kāpināšana. To iespējams panākt, piesaistot Eiropas fondus, kā arī attīstot infrastruktūru industriālajiem parkiem un biznesa ligzdām.

“Tā kā Rīgā bezdarbs drīz būs nokritis līdz dabiskajam 6% līmenim, tikai ražīgāks darbs ļaus rīdziniekiem nopelnīt lielākas algas. Līdz šim nepietiekami tiek izmantots Rīgas brīvostas potenciāls, tāpēc ražošanas attīstībai jābūt Rīgas Brīvostas stratēģijas centrā, nevis tai jāttīstās kā ofšoru barotavai un lētai ogļu un amonjaka pārkraušanas vietai, indējot Rīgas gaisu. Tāpat uzņēmējiem ir jājūt, ka pašvaldība ir viņu partneris, nevis konkurents tirgū. Piemēram, šobrīd “Rīgas ūdens” iecere fasēt dzeramo ūdeni pudelēs ir sliktākais piemērs tam, kā pašvaldība kropļo tirgu,” savā uzrunā norādīja Ēlerte.

Ēlerte arī uzsvēra, ka attīstība un labas algas nav iespējamas bez labas un tirgum atbilstošas izglītības, tāpēc liels uzsvars jāliek uz kvalificētu darbaspēku.

“Ja krāvējs kļūst par metinātāju, viņš nopelnīs vismaz divas vai trīs reizes vairāk. Tā ir augstāka labklājība ģimenei un lielāki ienākuma nodokļi Rīgas budžetā. Taču, lai izrautos no mazās algas un trūkuma nolemtības, cilvēkam vajadzīgs ne tikai laiks, bet arī pašvaldības atbalsts. Kā viens no risinājumiem ir Rīgas stipendijas ieviešana, Rīgas domei sadarbojoties ar darba devējiem un piesaistot Eiropas fondu līdzekļus, tā palīdzot cilvēkiem pārkvalificēties,” pauda Ēlerte.

Rīgas attīstību kavē arī fakts, ka Rīga regulāri pārmaksā un naudas izlietojums daudzās jomās ir neskaidrs un nesaprotams. VIENOTĪBAS piedāvājums paredz ieviest principu “nauda seko cilvēkam”, kas būs orientēts uz mērķtiecīgu atbalsta sniegšanu. Piemēram, pilsēta maksās bērniem vienādu summu, neatkarīgi no tā, vai bērns apmeklē pašvaldības vai privāto dārziņu. Tāpat mērķēts atbalsts tiks nodrošināts sociālās drošības jomā.

“Kreiso populistu idejas Rīgai ir piešķīrušas izšķērdības un pabalstu slavu. Tie ir īstermiņa risinājumi, kas nerisina problēmas būtību. Gribu uzsvērt, ka mēs neatņemsim sociālos pabalstus, tomēr uzskatām, ka sociālās drošības pamatā ir jābūt mērķētam atbalstam tiem cilvēkiem, kuri objektīvu iemeslu dēļ kādā dzīves posmā nespēj strādāt vai vecumdienās saņem nesamērīgi mazas pensijas. Jāpanāk, lai darbaspējīgiem cilvēkiem atmaksātos strādāt, nevis saņemt pabalstus. Savukārt tos, kuriem nepieciešams sociālais drošības tīkls, nedrīkst pazaudēt birokrātijas labirintos,” norādīja Ēlerte.

VIENOTĪBAS programmas Rīgai prioritātes ir izglītība, darbs un mājoklis ikvienam rīdziniekam. Programmas centrā ir strādājoša ģimene, kura spēj nodrošināt labu izglītību bērniem un palīdzēt saviem vecākiem. Programma veidota, ņemot vērā gan ekspertu, gan Rīgas iedzīvotāju viedokļus, tos apkopojot arī portālā JaunaRiga.lv.

Dalies ar ziņu