Skip to main content

Dombrovskis: aktīva pašvaldību iesaiste ekonomiskajā attīstībā veicinās straujāku iedzīvotāju labklājības pieaugumu

Partijas VIENOTĪBA vadītajās pašvaldībās par prioritāti jāizvirza proaktīva vietējās varas iesaiste valsts ekonomiskajā attīstībā, tādējādi panākot katra Latvijas iedzīvotāja dalību valsts izaugsmē, šodien, 24.aprīlī, partijas VIENOTĪBA forumā uzrunājot partijas pašvaldību vēlēšanu kandidātus, uzsvēra Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Aktīva pašvaldību iesaiste ekonomiskās izaugsmes veicināšanā nozīmē novadu iesaistīšanos investīciju piesaistē, ciešā sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem, ES fondu līdzekļu apguvē un projektu veiksmīgā īstenošanā, kā arī pašvaldības sniegto pakalpojumu pieejamības un kvalitātes veicināšana, norādīja Dombrovskis.

Tas, savukārt, nodrošinās, ka katrs valsts iedzīvotājs ātrāk izjutīs valsts izaugsmi arī kā savas labklājības pieaugumu, uzsvēra premjers.

Par mērķi izvirzot reģionu ekonomiskās aktivitātes veicināšanu, pakalpojumu pieejamības un kvalitātes uzlabošanu, ilgtspējīgu kultūras un dabas kapitāla pārvaldīšanas uzlabošanu, Nacionālajā attīstības plānā reģionu izaugsmei kopumā paredzēts novirzīt vairāk nekā 3 miljardus latu, norādīja premjers.

Šī ir arī pirmā valdība, kuras deklarācijā īpašu uzmanību paredzēts pievērst Latgales attīstībai, savā uzrunā atgādināja Dombrovskis. 2012.gada jūnijā valdības apstiprinātajā Latgales reģiona rīcības plānā 2012.-2013. gadam “Iespēju Latgale” paredzēti 83 miljoni latu, savukārt 1,3 miljoni latu pērn piešķirti Latgales ceļu uzturēšanai.

Runājot par turpmākajiem uzdevumiem Latvijas attīstībai, Dombrovskis norādīja, ka viens no būtiskākajiem valdības uzdevumiem ir investīcijas ceļu infrastruktūrai, par mērķi izvirzot līdz 2020.gadam sakārtot 90% valsts galveno un 75% reģionālo autoceļu, kā arī panākot būtiskus uzlabojumus ceļu būves kvalitātē. Šim nolūkam Nacionālajā attīstības plānā paredzēts novrzīt 700 miljonus latu, paredzot, ka 2018.gadā finansējums valsts autoceļu uzturēšanai sasniegs nepieciešamos 300 miljonus latu.

Valdības prioritāšu vidu ir arī valsts konkurēstpējas kāpināšana, attīstot apstrādes rūpniecības u.c. tirdzniecības sektorus, uzlabojot uzņēmējdarbības vidi, sekmējot pētniecību un inovācijas, piesaistot investīcijas, kā arī ieguldot 2.līmeņa pensiju fondu kapitālu Latvijas attīstībā, norādīja Ministru prezidents.

Sociālās politikas kontekstā par prioritātēm izvirzīta nodokļu sloga mazināšana un mazo algu celšana sabiedriskajā sektorā, uzsvēra Dombrovskis. Premjers arī atgādināja, ka pie nosacījuma, ja saglabāsies pozitīvās tendences tautsaimniecības attīstībā, valdība jau šogad meklēs iespējas indeksēt mazās pensijas, savukārt 2014.gadā plānots līdz 225 latiem (320 eiro) paaugstināt minimālo algu. Tāpat valdībā tiek vērtēta iespēja celt neapliekamo minimumu un atvieglojumus par apgādībā esošu personu, kā ekonomiski efektīvāku un sociāli taisnīgāku alternatīvu iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes samazināšanai, norādīja premjers.

Savā uzrunā Dombrovskis arī norādīja, ka valdībai sadarbībā ar pašvaldībām jāveido sociāli atbildīga nekustamā īpašuma nodokļa politika. Nozīmīga prioritāte ir arī vienādu iespēju nodrošināšana – visiem Latvijas iedzīvotājiem pieejama un kvalitatīva izglītība un veselības aprūpe.

Ikvienā novadā aktuāls ir nodarbinātības jautājums, tādēļ valdība izveidojusi programmu tiešam atbalstam jaunu darba vietu radīšanai. Uz atbalstu var pretendēt Latvijā reģistrēti komersanti, kas rada vismaz 50 jaunas darba vietas investējot vismaz 3,5 miljonus latu, norādīja premjers, atzīstot, ka par šo programmu vērojama arī liela ārvalstu investoru interese.

Dalies ar ziņu