Skip to main content

Ēlerte: ZZS kopīgi ar SC un PLL balsoja pret latviešu valodu

„Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti, sadarbojoties ar Saskaņas centru (SC) un Par labu Latviju (PLL), ceturtdien balsoja pret latviešu valodu,” uzskata kultūras ministre Sarmīte Ēlerte. Saeimai skatot grozījumus Augstskolu likumā, ZZS deputātu vairākums atbalstīja SC priekšlikumu, kas atceltu līdz šim spēkā esošo regulējumu augstskolās lietot tikai Eiropas Savienību valodas.

„Tikai atkārtotā balsojumā izdevās novērst to, ka Latvijas augstskolās izplatītos krievu valoda. Šajos gados daudz kas ir panākts – gan reformējot un nosakot obligāto latviešu valodas proporciju 40/60 vispārējā izglītībā, gan arī veicinot krievvalodīgo ģimeņu vēlmi sūtīt bērnus latviešu valodas plūsmas bērnudārzos un skolās. Krievu valoda augstskolās nosvītrotu to, kas pa šiem gadiem ir panākts,” norāda S. Ēlerte. Pirmajā balsojumā šo Saskaņas centra priekšlikumu atbalstīja 42 deputāti: 26 SC deputāti, 11 ZZS deputāti un pieci PLL deputāti. Pret bija 37 (29 „Vienotības” deputāti, septiņi VL-TB/LNNK un viens ZZS deputāts Atturējās četri ZZS deputāti). Balsojot otrreiz, priekšlikumu noraidīja.

Šobrīd likums paredz, ka valsts dibinātās augstskolās studiju programmas īsteno valsts valodā vai ar noteiktiem ierobežojumiem – Eiropas Savienības oficiālajās valodās.

 

 

Dalies ar ziņu