Skip to main content

PS kongresā atkārtoti nobalso par dalību VIENOTĪBĀ, par priekšsēdētāju apstiprina Kristovski un ievēl jauno valdi

Sestdien, 11. jūnijā, notika partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) ārkārtas kongress, kurā par partijas priekšsēdētāju no jauna tika apstiprināts Ģirts Valdis Kristovskis, tika ievēlēta partijas valde un ar lielu balsu vairākumu pieņemta rezolūcija „Par partijas VIENOTĪBA veidošanu”.

Savā uzrunā PS priekšsēdētājs Ģ. V. Kristovskis uzsvēra, ka politiskais process Latvijā kopš š. g. 28. maija, kad Valsts prezidents Valdis Zatlers rosināja atlaist Saeimu, ir izvirzījis jaunas aktualitātes, kas nozīmē intensīvu darbu turpmākajos mēnešos līdz septembrī paredzamām ārkārtas vēlēšanām.

„Pilsoniskā savienība” nebaidās no politiskās konkurences, tās biedri 10. Saeimas laikā ir guvuši labu pieredzi, izdarījuši nozīmīgus secinājumus, tāpēc spēj uz politisko procesu raudzīties stratēģiski tālredzīgi. Par pareizo izvēli uzskatām dalību partijā VIENOTĪBA arī tad, ja atsevišķos vērtību un taktiskajos jautājumos „Pilsoniskās savienības” redzējums dažkārt atšķīries no partneru skatījuma. „Pilsoniskā savienības” vārdā esmu partijām Jaunais laiks un „Sabiedrība citai politikai” apspriešanai iesniedzis priekšlikumus jaunveidojamās partijas VIENOTĪBA vadības, darbības, nodrošinājuma, personāla atlases, 11. Saeimas vēlēšanu kampaņas vadības un kandidātu atlases jautājumos. Mēs nesākam no baltas lapas, bet partiju VIENOTĪBA veidojam uz gada laikā gūtās kopējā darba pieredzes bāzes. Esmu pārliecināts, ka spēsim novērst trūkumus, kas līdz šim neļāva izvērst VIENOTĪBAS potenciālu tik lielā mērā, cik mēs paši to būtu vēlējušies,” norādīja Kristovskis.

Kristovskis arī skaidroja, ka līdz ārkārtas vēlēšanām ir svarīgi turpināt esošās valdības darbu, jo tās atlaišana reizē ar parlamentu būtu ļoti slikts signāls, kas starptautiski tiktu uztverts kā stabilitātes trūkums valstī. Neskatoties uz to, ka Valsts prezidents Valdis Zatlers ir akcentējis cīņu pret oligarhu ietekmi valsts pārvaldē un politikā, Ministru prezidenta Valda Dombrovska vadībā valsts ekonomiski atkal ir nostādīta uz kājām. „Tagad jāturpina veicināt izaugsmi. Es kā ārlietu ministrs varu salīdzināt, cik ievērojami nepilna gada laikā ir mainījusies attieksme pret mūsu valsti starptautiski. Latvijas vārdam ir plašs pozitīvs skanējums. Būtu muļķīgi to dažu mēnešu laikā tagad sadeldēt,” uzsvēra PS priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis.

Kongresa delegāti ar lielu balsu vairākumu atkārtoti nobalsoja par rezolūciju „ Par partijas VIENOTĪBA veidošanu”, pret balsoja 5 delegāti, atturējās – divi.

Tāpat kongress ar 99 balsīm no 120 par partijas priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēja Ģ. V. Kristovski. No jauna tika apstiprināts jaunais PS valdes sastāvs. PS valdē ievēlēti – Kārlis Šadurskis, Sandra Kalniete, Ilze Vergina, Līvija Plavinska, Lolita Čigāne, Ilma Čepāne, Jānis Avotiņš, Ina Druviete, Janīna Kursīte – Pakule, Anna Seile, Inese Vaidere, Ingmārs Čaklais, Linda Medene, Dāvis Stalts.

Atgādinām, ka ārkārtas kongress tika sasaukts, jo Uzņēmumu reģistrs nereģistrēja š. g. 16. aprīlī PS kopsapulcē jaunievēlēto PS valdes sastāvu, pamatojot savu lēmumu ar to, ka kopsapulces protokola izrakstā nav bijusi ietverta visa nepieciešamā informācija.

Kongresa debatēs biedri izteica vērtējumu par politiskajiem procesiem valstī, darbu VIENOTĪBĀ, kā arī „Pilsoniskajā savienībā”.

Informāciju sagatavoja:
Dace Balode
PS preses sekretāre
Tālr.: 29289491

 

 

Dalies ar ziņu