Skip to main content

,,Ēnas” piedalījās ārlietu ministra un EDSO augstā komisāra preses konferencē

16. februārī, Ēnu dienā, ārlietu ministra Ģirta Valda Kristovska un ministrijas diplomātu darba gaitām sekoja skolēni no Rīgas, Gulbenes, Jelgavas, Saldus, Valmieras. Viena no ,,ēnām’’ pārstāvēja Ventspils 1. ģimnāziju, kuru savā laikā ir absolvējis arī ārlietu ministrs.

Skolēni iepazina ministrijas darbinieku darba gaitas – pārrunāja darba plānus, piedalījās sanāksmēs, palīdzēja izstrādāt dokumentus, tādējādi iepazīstot ārlietu dienesta darbības specifiku. Papildus darbam ministrijā Ēnu dienas dalībnieki piedalījās ārlietu ministra Ģirta Valda Kristovska un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) augstā komisāra nacionālo minoritāšu jautājumos Knuta Vollebeka (Knut Vollebeak) preses konferencē, kuras laikā ,,ēna,, arī uzdeva savus jautājumus.

Pasākuma noslēgumā „ēnas” un „ēnu devēji” piedalījās kopīgā sarunā, kuras laikā ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis, uzrunājot jauniešus, izteica cerību: „…ka šī diena, ko Jūs esat pavadījuši Ārlietu ministrijā dos Jums jaunu pieredzi, Jūs esat tajā vecumā, kad ar savu attieksmi un pieredzi veidojat savu dzīvi nākotnē.” ,,Ēnas” dalījās iespaidiem par dienas gaitā piedzīvoto un novēroto: „ Uzzināju, kā izgatavo diplomātiskās pases”, sacīja Ralfs Salmiņš no Saldus 2. vidusskolas, kurš „ēnoja” Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā. Savukārt Diāna Ērgle no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas pēc „ēnošanas” Eiropas Savienības koordinācijas departamentā atzina: „Sajutos kā īsts darbinieks, jo piedalījos sanāksmē un izskatīju dažādus dokumentus, guvu papildus motivāciju, kā sevi attīstīt.”

Pēc sarunas visiem Ēnu dienas dalībniekiem bija kopīga fotografēšanās, kā arī dokumentālu materiālu par Latvijas de iure atzīšanu noskatīšanās.

Ēnu dienu organizē Junior Achievement – Latvija, un tā ir visā pasaulē atzīta un plašu atsaucību guvusi skolēnu karjeras izglītībai veltīta diena.

Foto no Ēnu dienas Ārlietu ministrijā


Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

Dalies ar ziņu