Skip to main content

EP deputāte Inese Vaidere viesojas VIENOTĪBAS Liepājas nodaļā

2013.g. 18. oktobrī Liepājā, Latviešu biedrības namā, sumināja piecpadsmit Latvijas pašvaldības, kuras dažādās nominācijās uzvarēja pašvaldību konkursā. Galvenās balvas saņēma Liepāja un Iecavas novads, tādejādi Liepājai kļūstot par Eiropas gada pašvaldību. Vienlaikus godināja arī katras nominācijās uzvarējušās pašvaldības Eiropas gada cilvēkus.

Savukārt EP deputāte I. Vaidere Liepājas Eiropas gada cilvēkiem dāvanā pasniedza uzaicinājumu apmeklēt Eiropas Parlamentu.

Pēc pasākuma Latviešu Biedrības namā I. Vaidere tikās ar VIENOTĪBAS Liepājas nodaļas biedriem, informējot par savu darbu Eiropas Parlamentā. Diskusijā tika apsriesti tādi jautājumi kā latviešu valoda, tās pielietojums ikdienas darbā un ikdienas saskarsmē; nepieciešamību pāriet uz izglītību latviešu valodā visās Latvijas mācību iestādēs; biļešu diferencēto cenu ieviešana Rīgā; EP deputātu atšķirīgie mērķi pārstāvot Latviju Eiropas parlamentā u.c.

I.Vaidere informēja, ka ievērojami mazam Latvijas deputātu skaitam nav iespējams pilnvērtīgi strādāt visās komitejās. Savukārt Vācijai, kuru EP pārstāv 99 deputāti ir iespēja strādāt ne tikai visās komitejās, bet balsojumos ietekmēt citu valstu pārstāvjus.

Kā vienu no saviem panākumiem strādājot EP I.Vaidere minēja kinofilmas „Padomju stāsts” prezentāciju, kas rietumniekiem ļāva izzināt patiesos kara notikumus, ka staļinisms bija tāds pats ļaunums kā hitlerisms. Otrkārt, klātesošie tika informēti, ka Vaidere kā Ālietu komisijas locekle ir iesaistīta plānotā ES asociācijas līguma jautājuma parakstīšanā ar Ukrainu un analoģisku līgumu parafēšanā ar Moldovu un Gruziju, kas ir sagādājis ne mazums raižu no Krievijas puses.

Uz jautājumu, ko Vaidere vēlētos paveikt, ja tiktu atkārtoti ievēlēta EP, atbildēja: „Viens no jautājumiem būtu mazo dalībvalstu interešu aizstāvība, balsu sadalījums balsojumos, kas ļautu izvairīties no situācijām, kurās dalībvalstis ar lielu deputātu pārstāvniecības skaitu varētu samērā vienkārši ietekmēt balsojumus.”

Informāciju sagatavoja:
VIENOTĪBA Liepājas nodaļas biroja vadītāja
Kristīne Dzelme
[email protected]

 

Dalies ar ziņu