Skip to main content

EP komiteja balsos par Kariņa sagatavoto likumprojektu

Rīt, 28. februārī, Eiropas Parlamenta (EP) Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komiteja balsos par Krišjāņa Kariņa (Vienotība, ETP) sagatavoto likumprojektu “Eiropas Savienības (ES) informācijas apmaiņas mehānismi attiecībā uz starpvaldību nolīgumiem starp dalībvalstīm un trešajām valstīm enerģētikas jomā”. Pēc balsojuma plkst. 14:00 paredzēta preses konference, kura būs vērojama arī interneta tiešraidē.

Kariņš uzsver, ka šis likumprojekts ir nozīmīgs solis ES likumdošanā, lai virzītos uz vienotu dalībvalstu enerģētikas politiku: “ES dalībvalstīm ir 60 dažādi līgumi, lauvas tiesa ar Krieviju. Lai ieviestu labāko praksi, nodrošinātu vienotu ES pieeju sadarbībai ar starpvalstu piegādātājiem un lauztu Krievijas “skaldi un valdi” politiku, tiek izstrādāts šis likumprojekts.”

Pašreizējā situācijā dalībvalstis slēdz līgumus par enerģijas piegādēm vai infrastruktūras izmantošanu ar trešajām valstīm un to kompānijām bez koordinācijas ar ES iestādēm. Nereti tas noved pie iekšējā tirgus noteikumu pārkāpumiem. Iekšējais enerģijas tirgus, kas pienācīgi nedarbojas, nostāda ES neaizsargātā stāvoklī attiecībā uz energoapgādes drošību. Augsta caurskatāmība saistībā ar nolīgumiem starp dalībvalstīm un trešajām valstīm enerģētikas jomā ļautu ES saskaņoti rīkoties, lai nodrošinātu, ka šādi nolīgumi atbilst tiesību aktiem un efektīvi aizsargā enerģijas piegādes.

Kā zināms, Eiropadome jau ir aicinājusi dalībvalstis no 2012. gada 1. janvāra informēt Eiropas Komisiju par visiem saviem jauniem un spēkā esošiem divpusējiem enerģētikas nozares nolīgumiem ar trešajām valstīm.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

 

Dalies ar ziņu