Skip to main content

RD Vienotība: Rīgas domes vadība netur solījumu un paaugstinās biļešu cenas mikriņos

RD Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisijas 28.februāra sēdē plānots lemt par biļešu cenas paaugstināšanu „mikriņos”, lai gan vēl nesen Rīgas domes vadība publiski solīja, ka plānotās pilsētas transporta tīkla optimizācijas rezultātā tiks samazināta maksa par braucienu pilsētas sabiedriskajā transportā. RD frakcija „Vienotība” neatbalstīs paredzēto mikriņu cenu paaugstināšanu.

RD frakcijas „Vienotība” deputāti uzskata, ka Rīgas domes vadībai un RD Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītājam ir jāuzņemas politiskā atbildība par notiekošo haosu Rīgas sabiedriskā transporta organizēšanā.

Jau ziņots, ka Rīgas domei līgums ar privātajiem komercpārvadātājiem beidzās 2011. gada beigās un no 2012. gada tā saukto „mikriņu” biznesu Rīgas dome nodeva Rīgas pašvaldības uzņēmumam „Rīgas satiksme”. Jaunajai maršrutu taksometru jeb tautā tā saukto „mirkriņu” pārvadājumu kārtībai bija jābūt uzsāktai jau 2012. gada 1. janvārī, taču Rīgai šāda plāna joprojām nav. Tāpat RD frakcija nav saņēmusi Rīgas domes priekšsēdētāja skaidrojumus, uz kāda tiesiska pamata Rīgā joprojām notiek pasažieru pārvadājumi sabiedriskā transporta maršruta tīklā ar privāto pārvadātāju starpniecību.

Iepirkumu uzraudzības birojs ir aizliedzis Rīgas satiksmei slēgt līgumu ar apakšuzņēmējiem, jo sagatavotais sarunu procedūras nolikums nebija sagatavots atbilstoši Latvijas likumdošanai. Likums neparedz sniegt paaugstināta servisa sabiedriskā transporta pakalpojumu.

Turklāt šobrīd RP SIA „Rīgas satiksme” diskriminē invalīdus un viņu pavadoņus, nenodrošinot mikriņos šīm iedzīvotāju kategorijām likumā noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus.

„Veicot mīklainas reformas sabiedriskā transporta izmaiņām, Saskaņas centrs ir radījis haosu sabiedriskā transporta organizēšanā un salaidis grīstē visu satiksmes jomu Rīgā. Savas kļūdas Saskaņas centrs atzīt baidās, tāpēc arī netika atbalstīta Satiksmes komitejas vadītāja demisija. Diemžēl, par Saskaņas centra neprofesionālo vadības stilu būs jāmaksā visiem rīdziniekiem”, norāda Vienotības frakcija.

Papildus informācija:
Juris Viņķelis
Tālr.: 29243996
Olafs Pulks
Tālr.: 29450254

Informāciju sagatavoja:
Kristīna Ancāne
Rīgas domes bloka "Vienotība"
deputātu palīdze
Tālr.: 25486049

 

Dalies ar ziņu