Skip to main content

EP notiek seminārs par investīcijām Baltijas valstīs

Šodien Eiropas Parlamentā (EP) Briselē notiks seminārs par investīciju iespējām Baltijas valstīs, kuru saviem biedriem ar Baltijas valstu EP deputātu un vēstniecību atbalstu rīko Eiropas – Turcijas biznesa konfederācija (UNITEE). Latvijas investīciju vidi seminārā prezentēs un uz uzņēmēju jautājumiem atbildēs EP deputāte Sandra Kalniete (Vienotība), Latvijas vēstniece Beļģijā Lelde Līce – Līcīte un Latvijas investīciju un attīstības aģentūras pārstāve Nīderlandē Rita Rozīte. Paredzams, ka seminārā piedalīsies ap 50 UNITEE biedru, kuri pārstāv celtniecības, IT un ražošanas sektorus.

„Pēdējo 3 gadu laikā Baltijas valstu valdības ir veikušas reformas, kuras daļai no Eiropas Savienības dalībvalstīm būs tikai jāveic, lai atjaunotu ekonomisko izaugsmi. Mūsu valstis šobrīd tiek uzskatītas par piemēru un mums ir jāizmanto šis brīdis, lai piesaistītu Latvijai investīcijas. Tas radīs jaunas darba vietas un būs iemesls, lai cilvēki nebrauktu prom no Latvijas,” uzskata Kalniete.

Latvijas vēstniecība Beļģijā ar Latvijas investīciju un attīstības aģentūras atbalstu semināra dalībniekiem ir sagatavojusi bukletus par uzņēmējdarbības iespējām Latvijā, kā arī sarūpējusi Latvijā ražotus pārtikas produktus, kurus semināra dalībniekiem būs iespējams nogaršot pēc pasākuma beigām.

UNITEE ir 2010. gadā dibināta nevalstiskā organizācija, kura apvieno ap 10 000 turku izcelsmes uzņēmēju, kuri strādā Eiropas Savienībā. Organizācijas mērķis ir veicināt ekonomisko sadarbību starp Eiropas valstu uzņēmējiem. Seminārs par investīciju iespējām Baltijas valstīs ir iekļauts UNITEE pasākumu sērijā „Uzņēmēji tiekas ar vēstniecībām”.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Spravņiks
Parlamentārais asistents
Tālr.: +32476881928
[email protected]

Dalies ar ziņu