Skip to main content

ERAB atbalstīs energoefektivitātes projektus Latvijā arī turpmāk

Otrdien, 16. jūnijā, Finanšu ministrs Jānis Reirs tikās ar Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) Eiropas reģiona direktoru Žanu-Marku Peteršmitu (J.M. Peterschmitt). Tikšanās laikā abas puses pārrunāja turpmāko sadarbību energoefektivitātes projektu finansēšanai Latvijā.

“Viena no būtiskākajām mūsu sadarbības jomām ir energoefektivitātes un energodrošības veicināšana Latvijā, ko arī turpināsim. Latvijas iedzīvotāji redz reālus ēku energoefektivitātes paaugstināšanas projektu ieguvumus un pieprasījums pēc šādiem atbalsta instrumentiem arvien aug. Tāpēc atzinīgi vērtēju to, ka ERAB vēlas turpināt investēt Centrāleiropā un Baltijas valstīs,” norāda finanšu ministrs Jānis Reirs.

Tāpat abas puses apsprieda privātā sektora konkurētspējas paaugstināšanu un iespējas uzņēmumiem (īpaši nišas produktu vai pakalpojumu sniedzējiem) attīstīties ne tikai Latvijā, bet arī citās ERAB finansējuma saņēmējvalstīs, piesaistot investīcijas inovāciju attīstībai un ieviešanai.

Pārrunājot ekonomisko situāciju, ERAB Eiropas reģiona direktors atzinīgi vērtēja Latvijas pieredzi ekonomiskās krīzes pārvarēšanā, norādot, ka tas ir piemērs daudzām Eiropas valstīm, kā nodrošināt stabilu izaugsmi pat virs Eiropas vidējā līmeņa.

Informāciju sagatavoja:
Maija Straupmane
Komunikācijas departamenta direktora vietniece
Tālr. (+371) 67083938
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu