Skip to main content

Esam panākuši, ka privātajiem bērnu dārziem tiks palielināta pašvaldības dotācija

Politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas Domē (RD) pārstāvēto partiju „Jaunais laiks” (JL) un „Pilsoniskā savienība” (PS) deputāti ir gandarīti, ka, gatavojot Rīgas pilsētas 2011.gada budžeta projektu, ir ņemts vērā opozīcijas deputātu priekšlikums palielināt pašvaldības dotāciju privātajām izglītības iestādēm par Rīgā deklarēto pirmsskolas vecuma bērnu nodrošināšanu ar pirmsskolas izglītības programmas apguvi.

Rīt, 26.augustā, RD Izglītības, kultūras un sporta komitejā deputāti vērtēs sagatavoto pašvaldības 2011.gada budžeta projektu, kas paredz, ka pašvaldības dotācija privātajām izglītības iestādēm par mazo rīdzinieku nodrošināšanu ar pirmsskolas izglītības programmas apguvi būs 125 lati mēnesī par vienu izglītojamo līdzšinējo 30 latu vietā.

Maija beigās notikušajā „Vienotības” frakciju sēdē, kurā tika meklēti risinājumi rindu mazināšanai bērnu dārzos, RD Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane atbalstīja opozīcijas deputātu priekšlikumu palielināt pašvaldības dotāciju privātajiem bērnu dārziem, lai mazinātu rindas pašvaldības bērnu dārzos. Deputāti savu priekšlikumu nosūtīja domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam.

Šobrīd rindā uz 2010. gada 1. septembri gaida 13 492 bērni, no kuriem tikai 7 154 bērni tiks uzņemti kādā no Rīgas pašvaldības pirmsskolas iestādēm. Tas nozīmē, ka ar vietu bērnu dārzā netiks nodrošināti vairāk kā 6000 bērnu.

Papildus informācija:

Deputāts Olafs Pulks
29450254

Deputāts Māris Puriņš
25488000 

Dalies ar ziņu