Skip to main content

ESM izpilddirektors sveic Latviju ar pievienošanos ESM

Pirmdien, 3. martā, Finanšu ministrijā finanšu ministrs Andris Vilks tikās ar Eiropas stabilitātes mehānisma (ESM) izpilddirektoru Klausu Reglingu (Klaus Regling), lai pārrunātu gaidāmo Latvijas pievienošanos ESM. Pēc finanšu ministra aicinājuma Klauss Reglings 3. un 4. martā piedalīsies sarunās arī ar premjerministri, Latvijas bankas vadītāju un Saeimas deputātiem.

„Tas nav tikai mūsu pienākums pievienoties ESM. Mēs esam solidaritāti parādā mūsu Eiropas partneriem, kas sniedz mums finansiālo palīdzību un palīdz atrast izeju no krīzes, kuru daļēji mēs paši esam radījuši. Tādēļ tas ir pats par sevi saprotams, ka Latvija ar savu dalību ESM varētu sniegt palīdzību citām valstīm, kas ir nonākušas finansiālās grūtībās. Ir vēlreiz jāatzīmē, ka dalība ESM nav slogs, bet gan apdrošināšanas instruments pret finansiālam grūtībām, no kurām neviens nav pilnībā pasargāts,” uzsvēra finanšu ministrs Andris Vilks.

Latvija kļūs par ESM 18. dalībnieci šā gada 13. martā, kad spēkā stāsies ESM līgums un Latvija iegūs visas tiesības un saistības attiecībā uz dalību ESM.

„Es priecājos uzņemt Latviju kā pirmo no jaunajām dalībvalstīm ESM kopš mehānisma uzsākšanas 2012. gada oktobrī. Latvija var sniegt vērtīgu pieredzi eirozonas valstīm, jo tā savas apņēmības dēļ pārvarēja dziļu krīzi, īstenojot makroekonomikas korekcijas pasākumus un strukturālās reformas. Tā kā eirozona izkļūst no krīzes, es ļoti priecājos, ka valūtas savienība arvien paplašinās,” sacīja Klauss Reglings.

Saskaņā ar ESM līgumu visām eirozonas dalībvalstīm ir jāpievienojas mehānismam. Latvija pievienojās eirozonai 2014. gada 1. janvārī un pabeidza nepieciešamās procedūras dalībai ESM. Latvija pievienosies ESM kapitālam, kas sniedz atbalstu ESM izdotajiem vekseļiem un obligācijām, un nepieciešamības gadījumā valsts varēs saņemt finansiālo palīdzību no ESM.

Latvijas finanšu ministrs Andris Vilks kļūs par ESM Vadītāju padomes locekli, kurā eirozonas finanšu ministri pieņem visus galvenos lēmumus saistībā ar ESM.

Informācija par Latvijas pievienošanos ESM ir pieejama šeit.

Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas šeit.

Informācijas sagatavotājs:
Lelde Grīnvalde
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece
Tālr.: 67083938
E-pasts: [email protected]

 

Dalies ar ziņu