Skip to main content

Finanšu ministra tikšanās ar ASV Valsts kases pārstāvi

Pirmdien, 15. novembrī, finanšu ministrs Andris Vilks tikās ar ASV Valsts kases vadītāja vietnieku Nīlu Volinu (Neal Wolin) vizītes Latvijā ietvaros. Amatpersonas pārrunāja abu valstu turpmāko Latvijas ekonomisko sadarbību, kā arī Latvijas 2011. gada valsts budžeta sagatavošanu.

Finanšu ministrs informēja ASV pārstāvi par Latvijas apstiprināto vidēja termiņa makroekonomiskās attīstības un fiskālās politikas ietvaru 2011. – 2013. gadam. Ņemot vērā aktuālos šā gada trešā ceturkšņa IKP pieauguma rādītājus, 2010. gadam Finanšu ministrija prognozē IKP samazinājumu par 0,4 %, 2011. gadam pieaugumu par 3,3 %, 2012. gadam – pieaugumu par 4 % un 2013. gadam – pieaugumu par 3,9 %.

„Ņemot vērā aktualizēto makroekonomiskās attīstības scenāriju un šā gada 9 mēnešu konsolidētā kopbudžeta izpildi, 2011. gada konsolidācijas apmērs būs 280 miljonu latu, kas atbilstoši novērtējumam nodrošinās nākam budžeta deficītu līdz 6 % no IKP,” tikšanās laikā skaidroja A. Vilks.

Tikšanās noslēgumā ministrs pateicās ASV Valsts kases vadītāja vietniekam par sniegto ieguldījumu un ekspertu padomiem, strādājot pie banku sektora restrukturizācijas jautājumiem, kā arī augstu novērtēja abu valstu kopējo sadarbību.

 

Informāciju sagatavoja:
Aleksis Jarockis
LR Finanšu ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietnieks
Tālr. 67083994
[email protected]

Dalies ar ziņu