Skip to main content

Pabriks tiksies ar Vācijas vēstnieku Latvijā

16. novembrī aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Vācijas vēstnieku Latvijā Klausu Burkhartu (Klaus Burkhardt).

Tikšanās laikā plānots pārrunāt abu valstu aizsardzības nozaru aktualitātes un īstenotās Latvijas aizsardzības nozares reformas, Latvijas un Vācijas turpmākās sadarbības virzienus aizsardzības nozarē. Tāpat plānots apspriest NATO gaisa telpas virs Baltijas valstīm patrulēšanas nodrošināšanu pēc 2014.gada. Amatpersonas pārrunās arī 19. un 20. novembrī Lisabonā notiekošo NATO samitu, kurā dienas kārtības galvenais jautājums būs plānotā jaunās NATO Stratēģiskās koncepcijas apstiprināšana.

Šī būs abu amatpersonu iepazīšanās vizīte, A. Pabrikam stājoties aizsardzības ministra amatā.

Latvijas un Vācijas sadarbība aizsardzības jomā tika aizsākta 1994.gadā. Katru gadu notiek abu valstu politiski militārās konsultācijas. Vācija ir viena no nozīmīgākajām Latvijas sadarbības partnerēm apmācības jomā – kopš 1994. gada Vācijas militārajās izglītības iestādēs ir mācījušies vairāk nekā 300 Nacionālo bruņoto spēku karavīru un Aizsardzības ministrijas pārstāvju. Vācija ir arī viena no aktīvākajām dalībniecēm Baltijas jūrā notiekošajās mīnu meklēšanas operācijās, rotācijas kārtībā tā trīs reizes ir veikusi NATO gaisa telpas virs Baltijas valstīm patrulēšanu.
 

Informāciju sagatavoja:
Vineta Kleine
AM Sabiedrisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tel.: 67335062
[email protected]

Dalies ar ziņu