Skip to main content

Ministri paraksta protokolu par Latvijas un Dānijas sadarbību

15. novembrī aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Dānijas Karalistes aizsardzības ministre Gite Lillelunde Beha (Gitte Lillelund Bech) parakstīja nodomu protokols par Sauszemes spēku vienību sadarbības un savstarpējās savietojamības attīstību, kas paredz Latvijas Sauszemes spēku brigādes ciešāku sadarbību ar Dānijas divīziju apmācību un operāciju plānošanas jautājumos.

Tikšanās laikā aizsardzības ministri apsprieda jaunās NATO stratēģiskās koncepcijas nostādnes, tostarp nepieciešamību sniegt atbalstu starptautiskajās operācijās dienošajiem karavīriem un viņu ģimenēm pēc karavīru dienesta operāciju rajonos. Aizsardzības ministrs A.Pabriks pateicās par Dānijas ieguldījumu NATO gaisa telpas patrulēšanā Baltijas valstīs, kā arī uzsvēra Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbības padziļināšanu aizsardzības jautājumos.

Aktīvu sadarbību ar Dāniju Latvija uzsāka 1994. gada 3. janvārī, kad tika parakstīts divpusējās sadarbības līgums par militārās sadarbības veicināšanu. Dānija ir bijusi viena no vadošajām Ziemeļvalstīm politiskā atbalsta un praktiskās palīdzības sniegšanā Latvijai. Sadarbība ar Dāniju notikusi vairāku aizsardzības nozares attīstības projektu ietvaros, piemēram, aizsardzības plānošanas, personāla vadības un apmācības, NATO drošības investīciju programmas jomās.

Dānija turpina sniegt praktiskas vadlīnijas Latvijas bruņoto spēku attīstībai, kā arī turpina sadarbību Baltijas valstu militārās sadarbības projektos un piedalās Ziemeļvalstu – Baltijas valstu iniciatīvā par reģionālo sadarbību aizsardzības jomā.


Informāciju sagatavoja:
Dace Kundrāte
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tel.: 67335254
[email protected]

Dalies ar ziņu