Skip to main content

Finanšu ministrs aicina ierobežot pieprasījumus pēc papildu budžeta līdzekļiem

Finanšu ministrs Jānis Reirs aicina ministrijas un Saeimas partijas būt koleģiālām un, ņemot vērā šī brīža makroekonomikas piesardzīgās izaugsmes prognozes ģeopolitisko risku dēļ, izvērtēt un iespēju robežās atteikties no iniciatīvām, kas rada negatīvu fiskālo ietekmi uz pieņemto valsts budžetu un prasa atrast tajā papildu finansējumu to īstenošanai.

Lai gan, salīdzinot ar daļu Eiropas Savienības valstīm, Latvijas ekonomika turpina uzrādīt mērenu izaugsmi, tās tempi pakāpeniski samazinās. Tādēļ ministrs atgādina par nepieciešamību ievērot pārdomātu un stingru fiskālo politiku. Tas ir svarīgi, lai nerastos nepieciešamība pārskatīt šī gada budžetu un pārkāpt starptautisko vienošanos par stabilitāti, koordināciju un pārvaldību ekonomiskajā un monetārajā savienībā, kā arī Fiskālās disciplīnas likumu.

“Ņemot vērā ārējās vides pieaugušos riskus uz ekonomiku, nedrīkst lolot ilūzijas, ka valstij būs vairāk naudas nekā uz šī gada budžeta pieņemšanas brīdi. Tāpēc rūpīgi jāizvērtē katras jaunas iniciatīvas fiskālā ietekme uz valsts budžetu un jābūt godīgiem pret sabiedrību par tās īstenošanas patieso cenu. Mēs nedrīkstam dzīvot pāri saviem līdzekļiem, un nedrīkstam arī atņemt līdzekļus tām ministrijām, kas godprātīgi ievēro fiskālo disciplīnu un pieņemtā budžeta noteiktās izdevumu robežas,” norāda finanšu ministrs J.Reirs.

Pilnu ziņu skatīt Finanšu ministrijas mājaslapā.

Informāciju sagatavoja:
Maija Straupmane
Komunikācijas departamenta direktora vietniece
Tālr. (+371) 67083938
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu