Skip to main content

Finanšu ministrs Andris Vilks ar Lietuvas kolēģi dalīsies pieredzē par pievienošanos eirozonai

Piektdien, 9. maijā, Finanšu ministrijā (FM) vizītē ieradīsies Lietuvas finanšu ministrs Rimants Šadžus, kurš tiksies ar finanšu ministru Andri Vilku. Tikšanās laikā paredzēts pārrunāt aktuālāko Lietuvas gatavībai pievienoties eirozonai. Tāpat ministri pārrunās abu valstu ekonomiskās aktualitātes un pievērsīs uzmanību arī Ukrainas – Krievijas situācijai.

“Gatavojoties eiro ieviešanai, Latvijā notika mērķtiecīgs un rūpīgs darbs desmit gadu garumā. Šajā pieredzē labprāt dalīsimies ar Lietuvas kolēģiem. Uzskatu, ka lietuviešu iestāšanās eirozonā būs kā stūrakmens valsts attīstībai, kā arī pozitīvs signāls insvestoriem. Novēlu veiksmi un izdošanos kaimiņiem Lietuvā!” tā finanšu ministrs Andris Vilks.

Pēc tikšanās plkst.12.00 FM Preses telpā notiks finanšu ministra Andra Vilka un Lietuvas finanšu ministra Rimanta Šadžus preses konference. Tajā finanšu ministrs dalīsies pieredzē ar Lietuvas kolēģi par Latvijas pievienošanos eirozonai. Savukārt Lietuvas finanšu ministrs ziņos par savas valsts gatavošanās darbiem, ieviešot jauno valūtu. Pēc konferences būs iespēja īsām mediju intervijām.

Šā gada 1. janvārī Latvija kļuva par eirozonas 18.dalībvalsti. Savukārt Lietuva eiro ieviešanu plāno 2015. gadā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Pužule
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr. 67095405
[email protected]

Dalies ar ziņu