Skip to main content

Finanšu ministrs apmeklē VAS „Valsts nekustamie īpašumi”

Trešdien, 16. janvārī, finanšu ministrs Andris Vilks un Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāre Sanita Bajāre apmeklēja valsts akciju sabiedrību „Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ), lai iepazītos ar VNĪ realizētajiem un plānotajiem attīstības projektiem. Vizītes ietvaros tika pārrunātas arī biežāk sastopamās problēmsituācijas un to iespējamie risinājumi, kas sniedza plašāku priekšstatu par VNĪ pamatdarbību, kapacitāti un sasniegtajiem rezultātiem.

Pēc iepazīšanās ar situāciju un finanšu rādītājiem, ministrs atzinīgi vērtēja VNĪ paveikto darbu, apsaimniekojot valstij piederošo nekustamo īpašumu. „Gadu gaitā VNĪ speciālisti ar savu profesionalitāti un pieredzi ir spējuši pierādīt, ka strādā atbildīgi un efektīvi, rūpējoties par valsts īpašumu un nodrošinot nepieciešamās telpas valsts vajadzībām. Ir būtiski turpināt pilnveidot valsts īpašumu apsaimniekošanas kvalitāti, tāpēc sagaidām profesionālu darbu un inovatīvus risinājumus, kā arī atbildīgu rīcību ar valsts īpašumiem un ilgtermiņa redzējumu par valstij nozīmīgu objektu attīstību,” norādīja finanšu ministrs Andris Vilks.

Tikšanās laikā FM pārstāvji kopā ar VNĪ vadību devās apskatīt arī dažus no VNĪ pārvaldībā esošajiem objektiem Rīgas robežās. Ministrs izrādīja interesi, apskatot bijušo Tabakas fabriku Miera ielā 58, kas perspektīvā iecerēta kā kultūras radošais kvartāls, bet jau tuvā nākotnē kļūs par Jaunā Rīgas teātra pagaidu mītni pašreizējās ēkas rekonstrukcijas laikā. Tāpat tika apskatīts arī Iekšlietu ministrijas administratīvo ēku komplekss Čiekurkalna 1. līnijā 1, kas ir moderna, laikmetīga būve ar nepieciešamo funkcionalitāti, kā arī vēsturiskās Stūra mājas telpas Brīvības ielā 61 un Prokuratūrai rezervētais nams Aspazijas bulvārī 7. Pēc objektu apskates tika sniegta prezentācija par VNĪ funkcijām, saimnieciskās darbības rādītājiem, paveiktajiem, iesāktajiem projektiem un nākotnes iecerēm, kā arī par darba plānu 2013. gadam.

„Mūsu izvirzītais mērķis FM vadības vizītei bija tuvāk iepazīstināt ar VNĪ darbību, sniedzot ieskatu un lielāku priekšstatu par darba apjomu, esošiem problēmjautājumiem un attīstības iespējām. Tikšanās laikā arī vienojāmies par kopīgu turpmāko darbu pie valsts nekustamo īpašumu vienotas pārvaldības koncepcijas pilnveidošanas, kā arī par sadarbību un dialoga veidošanu valstiski nozīmīgu projektu attīstībā. Savukārt VNĪ valde turpinās darbu pie uzņēmuma tālākas attīstības un efektivitātes uzlabošanas,” uzsver VNĪ valdes priekšsēdētāja Baiba Strautmane.

VNĪ ir 2004. gada 1. oktobrī Komercreģistrā reģistrēta kapitālsabiedrība. Uzņēmuma svarīgākā funkcija ir profesionāli apsaimniekot un attīstīt valsts nekustamo īpašumu un nodrošināt ar telpām valsts institūcijas. VNĪ vienīgais akcionārs ir valsts (100 % akciju), un valstij piederošo kapitāla daļu turētāja ir Finanšu ministrija.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Elīna Neimane
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
[email protected]

Dalies ar ziņu