Skip to main content

Latvija atguvusi pirmo vietu pēc EK veiktajām Eiropas Sociālā fonda atmaksām

Latvija atguvusi pirmo vietu pēc Eiropas Komisijas (EK) veiktajām Eiropas Sociālā fonda (ESF) atmaksām valsts budžetā. Līdz janvāra vidum budžetā saņemti 79.3% (325 miljoni latu) no kopējā ESF piešķīruma. Otrajā vietā ierindojas Igaunija ar 73.49% ESF atmaksām, bet trešajā vietā – Īrija ar 69.98%, liecina jaunākie no EK saņemtie dati. Skatīt attēlu:


Nacionālo budžetu ieņēmumos no EK saņemtie ESF maksājumi, dati līdz 15.01.2013

 

ESF atmaksas ir visaugstākās, ko var skaidrot gan ar ESF pienesumu sociālās spriedzes mazināšanā un nodarbinātības veicināšanā sarežģītajā ekonomiskajā situācijā iepriekšējos gados, gan ar mērķtiecīgu rīcību aktīvās nodarbinātības pasākumu virzīšanā un iedzīvotāju aktivizēšanā darba tirgū.

Pārējo ES fondu atmaksu dati ir zemāki – valsts budžeta ieņēmumos no EK saņemti 49.55% (838 miljoni latu) Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un 46.07% (499 miljoni latu) Kohēzijas fonda (KF) finansējuma.

Kopā ESF, ERAF un KF projektu īstenošanas līgumi noslēgti par 93.9% no ES fondu 3,18 miljardu latu finansējuma, projektu īstenotājiem veikti maksājumi 56,2% no kopējā ES fondu finansējuma, bet no EK valsts budžetā saņemtas atmaksas 52,2% apmērā.

Jaunākie dati pieejami ES fondu mājaslapā.

Informāciju sagatavoja:
Sanda Rieksta
Komunikācijas nodaļas vecākā eksperte
Tālr.: 67095656
[email protected]

 

Dalies ar ziņu