Skip to main content

Finanšu ministrs ar LPS sāk sarunas par 2016.gada budžetu

FOTO no tikšanās

Piektdien, 27. martā, finanšu ministrs Jānis Reirs tikās ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) pārstāvjiem, lai sāktu sarunas par 2016. gada budžetu.

“Sarunas par nākamā gada valsts budžetu jāsāk pēc iespējas laicīgāk, tādējādi nodrošinot kvalitīvāku budžeta sagatavošanas procesu ar visu iesaistīto pušu iesaisti. Ar izpratni un kopīgu darbu mēs varam panākt Latvijas iedzīvotāju labklājības uzlabošanos. Tāpēc vēlos pateikties LPS par līdzšinējo sadarbību iepriekšējo gadu budžetu izstrādes un pieņemšanas laikā un ceru uz labu sarunu rezultātu arī šogad,” tā finanšu ministrs Jānis Reirs.

Sanāksmes laikā Finanšu ministrijas (FM) speciālisti informēja par valsts pamatbudžeta un valsts speciālā budžeta bāzes izdevumiem 2016.-2018. gadam.FM līdz 30. aprīlim Ministru kabinetā iesniegs izskatīšanai ziņojumu par priekšlikumiem diferencētā neapliekamā minimuma ieviešanai ar 2016. gadu.

Tāpat tika pārrunātas aktualitātes par pašvaldību budžetam piekritīgo ieņēmumu daļu konsolidētā kopbudžeta nodokļu ieņēmumiem 2016. gadā un vidējā termiņā 2016.-2018. gadā.

Finanšu ministrs Jānis Reirs LPS pārstāvjus arī informēja par aizvadītājās nedēļās notikušajām reģionālajām vizītēm. Tajās konstruktīvi tika izdiskutēts ar pašvaldību vadītājiem jaunais pašvaldību finanšu izlīdzināšanas modelis.

Sanāksmes laikā tika pārrunātas arī pašvaldību aizņemšanās iespējas 2016. gadā. Ikgadējais pašvaldību kopējais aizņēmumu pieļaujamais palielinājums ir 118 miljoni eiro. Šogad pašvaldībām pilnībā tiek nodrošināti aizņēmumu resursi valsts budžeta likumā noteikto prioritāro mērķu – insvestīciju projektu īstenošanai.

Nosakot 2016. gada valsts budžeta likumā pašvaldību aizņēmumu nosacījumus, galvenais mērķis ir garantēta finanšu resursu pieteikamība ikvienai pašvaldībai un nodrošināta fiskāli atbildīga pašvaldību uzņemto saistību politika.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Pužule
Komunikācijas departamenta vecākā referente
Tālr. (+371) 67095405
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu