Skip to main content

Finanšu ministrs ar Somijas vēstnieci pārrunā sadarbību muitas jautājumos

2011. gada 14. novembrī finanšu ministrs Andris Vilks tikās ar Somijas Republikas Ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijā Mariju Sereniusu (Maria Serenius), lai pārrunātu abu valstu divpusējo sadarbību muitas jautājumos. Sanāksmē piedalījās arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes un Muitas kriminālpārvaldes pārstāvji.

Vēstniece pauda gandarījumu par sadarbību, kas veidojas starp Latvijas un Somijas muitām, atzīmējot gan veiksmīgās tikšanās, kas notikušas, gan plānotās speciālistu pieredzes apmaiņas vizītes. Savukārt finanšu ministrs Andris Vilks pauda viedokli, ka Latvijai ir būtiski izmantot iespēju sekot Somijas piemēram, gūt jaunu pieredzi un zināšanas, tāpēc sadarbība jāveido un jāpaplašina.

VID pārstāvji informēja, ka situācija uz Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas un tendences kontrabandas preču ievešanā ir līdzīgas visās ES dalībvalstīs, kurām ir ES ārējā austrumu robeža, tādēļ šā gada septembrī Latvijas un Somijas muitas dienestu vadība pieņēma lēmumu organizēt abu valstu muitas dienestu darbinieku pieredzes apmaiņu, izmantojot Eiropas Komisijas (EK) Customs 2013 programmas iespējas.

EK Customs 2013 programmas ietvaros notiks darba vizītes VID Muitas pārvaldes amatpersonām un VID Muitas kriminālpārvaldes amatpersonām, kā arī ir identificētas vairākas jomas, kurās varētu notikt aktīva savstarpējā sadarbība. Savukārt šā gada oktobrī Latvijas muita ir saņēmusi Somijas muitas lūgumu Customs 2013 darba vizītē Latvijā uzņemt Somijas muitas kolēģus, kuriem ir vēlme iepazīties ar Latvijas muitas dienesta darba organizāciju, pastiprinātu uzmanību pievēršot skenēšanas procedūrai, veicot pasažieru muitas kontroli ostā.

Vizītes laikā abas puses vienojās, ka šī sadarbība ir tikai sākums, ko iespējams paplašināt un attīstīt, lai uzlabotu muitas darbu abās valstīs. Tikšanās noslēgumā Vilks informēja vēstnieci par aktualitātēm Latvijas nākamā gada budžeta izveides procesā un ar vēstnieci pārrunāja notikumus pasaulē. Sereniusa apsveica ministru ar paveikto pie nākamā gada budžeta un uzslavēja Latvijas – Somijas sadarbību arī citās jomās.

Informāciju sagatavoja:
Lelde Kaunese
FM Komunikācijas nodaļas eksperte
Tālr.: 67095405
[email protected]

 

Dalies ar ziņu