Skip to main content

Finanšu ministrs atzinīgi vērtē darba vizītes Āzijā rezultātu

No 12. līdz 16. septembrim finanšu ministrs Andris Vilks un Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš darba vizītē apmeklēja Singapūru un Honkongu. Vizītes laikā Latvijas pārstāvji piedalījās Āzijas investoru un aizņēmēju konferencē, kā arī tikās ar aktīvākajiem reģiona investoriem un informēja viņus par Latvijas politisko, ekonomisko un finanšu situāciju, tādējādi rosinot viņu interesi par Latvijas eiroobligāciju iegādi nākotnē.

Ņemot vērā Latvijas salīdzinoši nelielo atpazīstamību šajā reģionā, Āzijas investori pauda gandarījumu par iespēju personīgi tikties ar Latvijas amatpersonām un atzinīgi novērtēja mūsu valsts paveikto ekonomiskās un finanšu situācijas stabilizācijā. Viņi norādīja, ka Latviju var uzskatīt par labu piemēru citām Eiropas Savienības valstīm, kas piedzīvojušas vai joprojām piedzīvo līdzīgus izaicinājumus.

„Investori vairakkārt uzsvēra ieinteresētību arī turpmāk uzturēt aktīvu komunikāciju ar Latvijas pārstāvjiem – tas sekmētu atbilstošu lēmumu pieņemšanu par viņu pārvaldībā esošo līdzekļu ieguldīšanu Latvijā, piemēram, valsts emitētajos vērtspapīros,” norāda Andris Vilks.

„Vizīte šajās divās Āzijas valstīs uzskatāma par veiksmīgu, jo sasniegts sākotnēji izvirzītais mērķis un nodibināti pirmie kontakti. Tikšanās laikā novērotā investoru interese rada labus priekšnoteikumus Latvijai aktīvi organizēt un paplašināt turpmāko komunikāciju, lai palielinātu kopējo Āzijas investoru dalību jaunu Latvijas vērtspapīru emisijas piedāvājumos,” atzina ministrs.

Latvijas pārstāvju vizīte Singapūrā un Honkongā ir daļa no valsts vērtspapīru investoru bāzes diversifikācijas pasākumiem, kas īstenota saskaņā ar Latvijas Valsts parāda vadība stratēģiju un Resursu piesaistīšanas pasākumu plānu 2011. – 2015. gadam.

Informāciju sagatavoja:
LR Finanšu ministrija 

Dalies ar ziņu