Skip to main content

Finanšu ministrs dodas uz PB un SVF pilnvarnieku pavasara sanāksmi

No 18. līdz 22. aprīlim finanšu ministrs Andris Vilks, Latvijas Republikas pilnvarnieks Pasaules Bankas grupā, un Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāre Sanita Bajāre piedalās Pasaules Bankas grupas (PB) un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pilnvarnieku pavasara sanāksmē Vašingtonā.

Sanāksmes laikā plānota dalība PB un SVF informatīvajās sesijās, kā arī tikšanās ar PB un SVF amatpersonām, lai informētu par šā brīža makroekonomisko situāciju Latvijā. Notiks vairākas divpusējās tikšanās, tai skaitā ar ASV amatpersonām, kā arī reitingu aģentūrām (Moody’s un Standard & Poors). Tāpat ir plānota dalība vairākās Latvijas vēstniecības rīkotajās diskusijās, kā arī Apvienotās Amerikas baltiešu nacionālās komitejas rīkotajā konferencē.

Pavasara sanāksmes laikā finanšu ministrs piedalīsies Vienlīdzīgas Nākotnes Partnerības (Equal Futures Partnership) augsta līmeņa pasākumā. Šīs partnerības iniciatore ir ASV, bet Latvija ar dalību šajā pasākumā tiek oficiāli uzņemta iniciatīvā. Partnerības mērķis ir veicināt sieviešu politisko līdzdalību un ekonomiskās iespējas.

Pavasara sanāksme pulcē visu SVF/PB dalībvalstu oficiālos pārstāvjus un sniedz iespēju nodibināt ciešāku sadarbību ar Latvijas partnervalstīm globālajā vidē.

Latvijas delegāciju vada Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, Latvijas Republikas pilnvarnieks Starptautiskajā Valūtas fondā. Delegācijas sastāvā ir Latvijas bankas, FM, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas, kā arī Ārlietu ministrijas pārstāvji.

Informāciju sagatavoja:
Lelde Kaunese
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece
Tālr.: 67083938
[email protected]

 

Dalies ar ziņu