Skip to main content

Finanšu ministrs ERAB sanāksmē diskutē par reformu nozīmi ekonomiskās izaugsmes sekmēšanā

No 14. līdz 15. maijam finanšu ministrs, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) pilnvarnieku valdes priekšsēdētāja vietnieks Andris Vilks un Finanšu ministrijas valsts sekretāre Sanita Bajāre piedalās ERAB pilnvarnieku gada sanāksmē Varšavā. Tās ietvaros ministrs piedalās diskusiju panelī par reformu veicināšanu un ekonomiskās izaugsmes sekmēšanu.

“Latvijas ekonomiskā krīze valstij bija smags pārbaudījums, tomēr tā bija arī neatsverama pieredze un iespēja īstenot vairākas būtiski nepieciešamas reformas, lai valsts atgrieztos uz izaugsmes ceļa. Tas nebūt nenozīmē, ka darbi pie izaugsmes veicināšanas ir pabeigti. Strukturālās reformas ir jāturpina gan izglītības, veselības, aizsardzības, valsts pārvaldes un citās jomās. ERAB var sniegt ļoti būtisku atbalstu, lai sekmētu uzņēmējdarbības vidi. Tāpat ne mazāk svarīgi ir dalīties pieredzē, un Latvijai ir, ko teikt citiem par reformu nozīmi,”norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Sanāksmes laikā paredzēts izskatīt arī jautājumus par bankas gada pārskatiem, kā arī citas aktualitātes.

Latvija par ERAB dalībvalsti kļuva 1992. gadā. ERAB atbalsta projektus gan privātajā, gan publiskajā sektorā, nodrošinot tiešās investīcijas finanšu institūcijām, infrastruktūrai, ražošanai un tirdzniecībai. Galvenās ERAB finansējuma formas ir kredīti, investīcijas pamatkapitālā un garantijas.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Pužule
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
[email protected]

 

Dalies ar ziņu