Skip to main content

Finanšu ministrs: Latvija pilnībā atbalsta Francijas iepriekš pieteikto reformu īstenošanu

Ceturtdien, 30. janvārī, finanšu ministrs Andris Vilks tiksies ar Francijas Ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Stefanu Viskonti (S.E. M. Stéphane VISCONTI). Tikšanās laikā ministrs informēs par Latvijas pievienošanos eirozonai, kā arī ar vēstnieku pārrunās abu valstu gan ekonomisko, gan finansiālo situāciju.

„Uzskatu, ka Francija ir viens no Eiropas Savienības ekonomikas stūrakmeņiem, tāpēc visi ļoti rūpīgi seko tās attīstībai. Latvija arī ir gājusi cauri smagām strukturālām reformām, lai atgrieztos pie ekonomiskās izaugsmes. Tāpēc mēs no savas puses pilnībā atbalstām Francijas prezidenta un valdības iepriekš pieteikto reformu paketi, kas dažādu apstākļu dēļ ir saskārusies ar īslaicīgām grūtībām,” norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Jau 2010. gadā Francija ir sasniegusi nozīmīgu vispārējās valdības budžeta strukturālās bilances uzlabojumu, proti, -5,8% no iekšzemes kopprodukta (IKP), savukārt 2013. gadā ir prognozējams, ka uzlabojums būs -2,7% no IKP. „Šis ir ļoti būtisks rādītājs, ko Francija, īstenojot reformas, pēdējo gadu laikā ir sasniegusi. Tas ir arī svarīgs signāls visai Eiropas Savienībai, it īpaši tāpēc, ka Francija ir viena no valstīm, kas veido stipro eirozonas kodolu,” pauž finanšu ministrs Andris Vilks.

Latvija augsti vērtē līdzšinējo sadarbību starp Latviju un Franciju, jo Francija ir Latvijas stratēģiskais partneris, kas atbalstīja Latviju ceļā uz pievienošanos eirozonai.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Pužule
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
[email protected]

 

Dalies ar ziņu