Skip to main content

Finanšu ministrs: Latvijai būs noteicoša loma Baltijas jūras valstu reģiona tirgū

Sestdien, 20. aprīlī, Latvijas finanšu ministrs Andris Vilks piedalījās 10. Apvienotās Baltijas – Amerikas nacionālās komitejas konferencē Vašingtonā (ASV). Ministrs uzstājās vienā no konferences paneļiem un savā uzrunā akcentēja Latvijas valdības uzdevumus, pārvarot ekonomisko un finanšu krīzi 2008 – 2011. gadā, un uzsvēra Latvijas valdības prioritātes un pieņemtos lēmumus valsts turpmākajai ekonomiskajai attīstībai.

„Latvija un tās iedzīvotāji ir daudz izdarījuši un sasnieguši, un pēc Latvijas pievienošanās eirozonai un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD) Latvijai būs noteicoša loma augošajā Baltijas jūras valstu reģiona tirgū,” norādīja finanšu ministrs Andris Vilks.

Ministrs arī vērsa uzmanību uz Latvijas, Baltijas valstu un Baltijas jūras reģiona valstu turpmāko kopējo izaugsmi un reģiona noteicošo lomu ES ekonomiskajā attīstībā nākamajos gados. Šajā kontekstā ministrs uzsvēra Latvijā veiktās strukturālās reformas un veiksmīgi attīstītās eksporta spējas, kam šobrīd ir noteicošā loma valsts ilgtermiņa ekonomiskajā izaugsmē.

Apvienotās Baltijas – Amerikas nacionālās komitejas konference notiek reizi divos gados, kurā tiek izskatīti Baltijas reģionā aktuālie jautājumi.

Ministrs Vilks uzturas Vašingtonā, lai piedalītos Pasaules Bankas un Starptautiskā Valūtas fonda pilnvarnieku pavasara sanāksmē. Šīs vizītes ietvaros ministram notikušas arī divpusējās tikšanās ASV Valsts un Finanšu departamentos.

Informāciju sagatavoja:
Aleksis Jarockis
Komunikācijas nodaļas vadītājs
Tālr.: 67083850
[email protected]

 

Dalies ar ziņu