Skip to main content

Finanšu ministrs: Latvijai noteikti jādalās savā unikālajā pieredzē ar PB dalībvalstīm

FOTO no Saprašanās memoranda parakstīšanas brīža

Pirmdien, 19. maijā, finanšu ministrs Andris Vilks ar Pasaules Bankas (PB) prezidentu Džimu Jangu Kimu (Jim Young Kim) Vašingtonā parakstīja Saprašanās memorandu starp Latvijas valdību un PB. Memorands paredz Latvijas publiskā sektora ekspertu dalīšanos savā pieredzē īslaicīgās misijās valstīs, kurās PB īsteno projektus, lai sniegtu tehnisko palīdzību projektu realizēšanā.

“Esmu gandarīts, ka sadarbība ar Pasaules Banku ir attīstījusies jaunā līmenī. Tā ir iespēja mūsu ekspertiem dalīties savā unikālajā pieredzē, kas būs ļoti vērtīgs ieguldījums dalībvalstu kopējam labumam. Tāpat Saprašanās memorands ar pieredzes apmaiņas iniciatīvu palīdzību sniegs mūsu speciālistiem iespēju turpināt attīstīt savas zināšanas, ko pēc tam īstenot Latvijas publiskajā sektorā,” norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Pērn tika sāktas sarunas par iespējamu Latvijas ekspertu iesaisti PB īstenotajos projektos. Plānotā iniciatīva sekmēs Latvijas atpazīstamību kā starptautiskas attīstības atbalstoša valsts, kā arī sniegs iespējas iegūt pieredzi valsts pārvaldes darbiniekiem, realizējot savu profesionālo potenciālu projektos mazāk attīstītās valstīs.

“Saprašanās memorands ļaus smelties zināšanas no Latvijas pieredzes ekonomiskās krīzes pārvarēšanā. Zināt, kā valsts ir panākusi ekonomisko izaugsmi, ir ļoti svarīgs priekšnosacījums citu valstu laklājības veicināšanā,”uzskata Pasaules Bankas prezidents Džims Jangs Kims.

Latvija ir gatava iesaistīties tehniskās palīdzības sniegšanā tādās jomās kā fiskālie pielāgojumi, fiskālā disciplīna, finanšu sektora regulējums, banku sektora krīzes risināšana, iekšējais un ārējais audits, publiskās investīcijas, sociālā palīdzība, aizdevumu, grantu un Eiropas Savienības fondu ieviešana.

Paredzēts, ka pakāpeniski šai iniciatīvai pievienosies arī pārējo Baltijas valstu kolēģi.

Latvija par PB dalībvalsti kļuva 1992. gada augustā, valstij pieder 0,09% kapitāldaļu. Līdz šim Latvija ir izmantojusi gan tehnisku, gan finansiālu PB atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Pužule
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
[email protected]

Dalies ar ziņu