Skip to main content

Finanšu ministrs: līdz šim ieguldītais darbs atkal ir novērtēts visas Eiropas līmenī

28. jūnijā Eiropas Savienības (ES) Padomes sanāksmes otrajā dienā bloka valstu un valdību vadītāji pauda atbalstu Latvijas dalībai eirozonā. Finanšu ministrs Andris Vilks pauž gandarījumu, ka līdz šim ieguldītais darbs atkal ir novērtēts visas Eiropas līmenī.

„Esmu ļoti gandarīts un pateicīgs, ka ES valstu vadības līderi ir atbalstījuši Latvijas gatavību pievienoties eirozonai. Tas ir vēl viens garants, ka Latvija ieviesīs eiro jau 2014. gada janvārī. Tādējādi atkal un atkal varu atkārtoties, ka stabili ejam uz to, lai jau nākamgad daudz veiksmīgāk tiktu bruģēts ceļš uz lielāku labklājību, ekonomisko izaugsmi, starpvalstu sadarbību, kā arī stabilitāti”, uzsver ministrs Andris Vilks.

Jāpiemin, ka šis ir priekšpēdējais solis, lai Latvija 2014. gada 1. janvārī kļūtu par 18.eirozonas dalībvalsti.

Eiropas Komisijas un Eiropas Centrālās bankas 5.jūnijā publicētie konverģences ziņojumi bija Latvijai pozitīvi. Tagad Briselē Latvija saņēmusi ES augstākā politiskā līmeņa atbalstu eiro ieviešanai. No 1. jūlija līdz 4. jūlijam Strasbūrā Eiropas Parlamenta plenārsesijā tiks apstiprināta rezolūcija par eiro ieviešanu Latvijā.

Galīgo lēmumu Latvijas ceļam uz eirozonu 9. jūlijā Briselē noteiks ES finanšu ministru padome, pieņemot formālu lēmumu par eiro ieviešanu mūsu valstī 2014. gada janvārī.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Pužule
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
[email protected]

Dalies ar ziņu