Skip to main content

Panākta vienošanās par stingrāku kredītiestāžu regulējumu ES

Trešdien, 26. jūnijā, notikušajā ārkārtas Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē Briselē vēlu vakarā tika panākta gala vienošanās starp dalībvalstīm un apstiprināta Padomes vienotā pieeja par Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvas priekšlikumu, ar ko paredzēts izveidot kredītiestāžu un ieguldījumu sabiedrību sanācijas un noregulējuma režīmu.

„Turpmāk par banku problēmām atbildība būs jāuzņemas pašam finanšu sektoram, pirmkārt, jau akcionāriem, investoriem, kā arī lielajiem noguldītājiem virs 100 000 eiro, lai maksimāli samazinātu nepieciešamību banku krīzēs izmantot nodokļu maksātāju resursus. Vienošanās par šo priekšlikumu ir nozīmīgs solis Banku savienības izveides virzienā, kuras mērķis ir stiprināt Eiropas Savienības finanšu sistēmu,” pauž finanšu ministrs Andris Vilks.

Direktīvas priekšlikums paredz noteikt dalībvalstu kompetentajām iestādēm kopīgus un efektīvus instrumentus un pilnvaras, lai savlaicīgi risinātu ar banku krīzēm saistītās problēmas, aizsargājot finanšu stabilitāti un iespējami samazinot zaudējumus nodokļu maksātājiem.

ECOFIN sanāksmes laikā tika panākta vienošanās un piešķirts mandāts Prezidentūrai uzsākt sarunas ar Eiropas Parlamentu par gala vienošanās panākšanu.

Informāciju sagatavoja:
Lelde Kaunese
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece
Tālr.: 67083938
[email protected]

 

Dalies ar ziņu