Skip to main content

Finanšu ministrs: Lietuvas pievienošanās eirozonai uzlabos Baltijas valstu vienotību un globālo konkurētspēju

Finanšu ministrs Jānis Reirs nosūtījis oficiālu apsveikumu Lietuvas kolēģim – finanšu ministram Rimantam Šadžiusam (Rimantas Šadžius), kurā apsveic Lietuvas iedzīvotājus ar Eiropas Savienības vienotās valūtas eiro ieviešanu un uzsver šī notikuma politisko un ekonomisko nozīmīgumu Baltijas valstu reģionam kopumā.

„Baltijas valstis ir vienots reģions, tādēļ šis ir nozīmīgs notikums ne tikai Lietuvai, bet arī Latvijai un Igaunijai. Esmu pārliecināts, ka līdz ar Lietuvas pievienošanos eirozonai Baltijas valstu reģions uzlabos savu ekonomisko konkurētspēju un finanšu pievilcību globālajā kontekstā, kā arī tiks nojauktas pēdējās reģiona iekšējās tirdzniecības robežas, ko radīja valūtu konvertācija. Viennozīmīgi var teikt, ka Baltijas reģions kļūs politiski un ekonomiski spēcīgāks kā jebkad, vienotāks un mazāk atkarīgs no ģeopolitisko notikumu radītās turbulences,” uzsver finanšu ministrs Jānis Reirs.

Neskatoties uz nepastāvīgo situāciju Eirozonā, eiro vēl aizvien ir stabila valūta – pat stabilāka nekā iepriekš. Un pateicoties tādām pašapzinīgām un fiskāli veselīgām jaunajām dalībvalstīm kā Lietuva, tā tikai kļūs spēcīgāka. Ministrs norāda, ka tagad, kad visās Baltijas valstīs ir viena valūta, tās ir kļuvušas vienotākas kā jebkad iepriekš. Šāda vienotība paver daudz iespēju, kas ir jāizmanto reģiona globālās konkurētspējas, izaugsmes un drošības veicināšanā. Jau šobrīd triju Baltijas valstu ekonomikas uzrāda stabilu izaugsmi.

Apsveikuma nobeigumā ministrs pateicās par līdzšinējo veiksmīgo sadarbību, kā arī norādīja, ka tagad Eirogrupas ietvaros visām trijām Baltijas valstīm būs iespēja kopīgi veidot Eirozonas nākotni.

Informāciju sagatavoja:
LRFinanšu ministrija
Laura Upīte
Komunikācijas departamenta vecākā referente
Tālr.: 67083881
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu