Skip to main content

Latvijas prezidentūra atklās Eiropas gadu attīstībai

9. janvārī Rīgā notiks oficiālā atklāšanas ceremonija Eiropas tematiskajam gadam, kas 2015. gadā ir veltīts attīstības sadarbībai. Pasākumā augsta līmeņa dalībnieki diskutēs par valstu, starptautisko un nevalstisko organizāciju, kā arī indivīdu nozīmi globālās attīstības veicināšanā. Īpaša loma tiks pievērsta likuma varas un labas pārvaldības nozīmei valstu izaugsmes nodrošināšanā. Tāpat tiks atklāts Latvijas un Luksemburgas kopīgi rīkotais video konkurss jauniešiem, skolēnu izplānotais moto ekspedīcijas maršruts „Moto piedzīvojumu klubam „apPasaule’’’’ un NVO Eiropas gada attīstībai aktivitātes.

Ceremoniju oficiāli atklās Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma un Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers (Jean-Claude Juncker). Kopumā pasākumā piedalīsies ap 300 augsta līmeņa pārstāvju – Eiropas starptautiskās sadarbības un attīstības komisārs Nevens Mimica (Neven Mimica), Vides, jūrlietu un zivsaimniecības komisārs Karmenu Vella (Karmenu Vella), ANO Attīstības programmas Eiropas un Neatkarīgo valstu savienības reģionālā biroja direktore Cihana Sultanoglu (Cihan Sultanoğlu)u.c., kā arī ES dalībvalstu attīstības ministri. Piedalīsies arī augstas Latvijas partnervalstu amatpersonas, ES un Latvijas nevalstiskās organizācijas, projektu īstenotāji un pētnieki.

Pasākumu ar vieslekciju noslēgs viens no ievērojamākajiem attīstības politikas pētniekiem, Brūkingsas Institūta (Brookings Institution) Pasaules ekonomikas un attīstības programmas direktora vietnieks Homi Harass (Homi Kharas). Lekcija tiks veltīta mainīgajai attīstības sadarbības politikai un attīstības politikas ietvaram pēc 2015. gada.

Atklāšanas pasākumu būs iespēja vērot tiešraidē http://eu2015.lv/lv/. Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes studenti tiešsaistē sociālajos tīklos informēs par pasākuma norisi. Savukārt ar Twitter starpniecību ikvienam būs iespēja uzdot savu jautājumu pasākuma dalībniekiem, izmantojot mirkļabirku #EYD2015.

Mediju akreditācija Latvijas Prezidentūras ES Padomē mājaslapā būs atvērta līdz 7. janvārim: http://eu2015.lv/lv/medijiem/akreditacija

Eiropas gada attīstībai mērķis ir informēt sabiedrību par ES un tās dalībvalstu attīstības sadarbības politiku un tās rezultātiem, kā arī skaidrot tās nozīmi un ieguvumus visām iesaistītajām pusēm. Šī gada laikā ANO dalībvalstīm jāvienojas par nākamo globālās attīstības ietvaru pēc 2015. gada, tāpēc ir būtiski informēt sabiedrību par attīstības sadarbības nozīmi un iesaistīt nākamo mērķu īstenošanā.

ES tematiskā gada atklāšana notiek Latvijā kā Eiropas Savienības Padomes prezidējošajā valstī, un to organizē Latvijas Republikas Ārlietu ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisiju.

Papildus informācija:
Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: (+371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu