Skip to main content

Ministru prezidente atklās Eiropas tematisko gadu

9.janvārī, dienu pēc Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē oficiālā atklāšanas pasākuma, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Ministru prezidente Laimdota Straujuma ar uzrunu atklās Eiropas tematisko gadu, kas 2015.gadā ir veltīts attīstības sadarbībai. Attīstības sadarbība ir palīdzības sniegšana trūcīgām un mazāk attīstītām valstīm, veicinot šo valstu ilgtermiņa sociālo, kā arī ekonomisko attīstību, vienlaikus samazinot nabadzību un nodrošinot mieru pasaulē.

Pasākuma mērķis ir informēt par ES un dalībvalstu attīstības sadarbības politiku, kā arī veicināt sabiedrības izpratni par attīstības sadarbības nozīmi, ieguvumiem, ES un dalībvalstu ieguldījumu ilgtspējīgā attīstībā.

Pasākumā piedalīsies vairāk nekā 250 augsta līmeņa viesu – ES dalībvalstu attīstības ministri, starptautisko un nevalstisko organizāciju vadītāji, ES institūciju augstas amatpersonas u.c. Tāpat pasākumu tiešraidē būs iespējams vērot Latvijas prezidentūras mājaslapā www.eu2015.lv, kā arī sniegt savus komentārus un uzdot jautājumus sociālajā tīklā twitter.com, izmantojot mirkļabirku #EYD2015.

2015.gadā Eiropas tematiskā gada ietvaros pirmo reizi uzmanība tiks veltīta ar ES ārpolitiku saistītiem jautājumiem. ES kā lielākajam palīdzības sniedzējam pasaulē ir svarīgi veicināt iedzīvotāju interesi un informētību par sasniegtajiem rezultātiem, kā arī par abpusējiem ieguvumiem. Tāpat 2015.gadā attīstības sadarbība būs globālās politikas dienaskārtības centrā, jo beidzas līdzšinējais attīstības sadarbības globālais ietvars – ANO Tūkstošgades mērķi.

ES tematiskā gada atklāšana notiek Latvijā kā ES Padomes prezidējošajā valstī, un to organizē Ārlietu ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisiju. Eiropas tematiskie gadi tiek organizēti kopš 1983.gada, lai veicinātu izpratni, rosinātu diskusijas un mainītu attieksmi par noteiktu tēmu Eiropas līmenī. Piemēram, 2013.gads bija pasludināts par „Eiropas gadu pilsoņiem”, 2012.gads – „Eiropas gadu aktīvai novecošanai”.

Papildus informācija:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: +371 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu