Skip to main content

Rinkēvičs pārrunā sadarbības attīstību ar Togo

FOTO no tikšanās

7. janvārī Latvijā darba vizītē uzturas Togo Republikas ārlietu ministrs Robērs Dusē (Robert Dussey). Tikšanās laikā ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču puses pārrunāja Latvijas un Togo divpusējo attiecību attīstību, Eiropas Savienības (ES) un Togo sadarbību, kā arī aktuālos reģionālos jautājums.

Pārrunājot divpusējās attiecības, Edgars Rinkēvičs pozitīvi novērtēja Togo ārlietu ministra vizīti Latvijā, kā arī uzsvēra Latvija interesi attīstīt attiecības, īpaši ekonomikas jomā. E. Rinkēvičs atzinīgi vērtēja ideju parakstīt starpvaldību sadarbības līgumu, kas vecinātu Latvijas un Togo divpusējo attiecību attīstību. R. Dusē uzsvēra Togo un Āfrikas kontinenta straujo ekonomisko attīstību, aicinot Latvijas uzņēmējus veikt investīcijas, kā arī attīstīt ekonomisko sadarbību ar reģiona valstīm.

E. Rinkēvičs informēja, ka Latvija kā ES prezidējošā valsts atbalstīs ES un Togo attīstības sadarbību, cīņu ar pirātismu Gvinejas līča reģionā, kā arī veicinās divpusējo ekonomiskās sadarbību.

Runājot par reģionālajiem jautājumiem, E. Rinkēvičs informēja sarunas partneri par Latvijas nostāju Ukrainas jautājumā. Attiecībā uz Āfrikas darba kārtības jautājumiem, puses pārrunāja aktuālo situāciju saistībā ar Ebolas vīrusa izplatību Rietumāfrikas reģionā. E. Rinkēvičs informēja Togo ārlietu ministru par Latvijas iesaisti ES militārajās operācijās Āfrikas kontinenta valstīs.

Vizītes laikā Togo ārlietu ministrs tikās arī ar Latvijas darba devēju konfederācijas ģenerāldirektores vietnieci Inesi Stepiņu, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras viceprezidentu Aigaru Rostovski un AS „Olainfarm” valdes priekšsēdētāju Valēriju Maliginu.

Latvija un Togo nodibināja diplomātiskās attiecības 2014. gada 23. septembrī Ņujorkā, ANO Ģenerālās Asamblejas 69. sesijas Vispārējo debašu laikā.

Robērs Dusē dzimis 1972. gada 4. janvārī Bangi, Centrālāfrikas Republikā. 1999. gadā ieguvis filozofijas zinātņu doktora grādu. Līdz 2004. gadam Lomes Universitātē pasniedza politikas filozofijas kursu. No 2004. līdz 2013. gadam bija Togo prezidenta padomnieks ārlietu jautājumos. Kopš 2013. gada septembra Robērs Dusē pilda Togo ārlietu ministra pienākumus.

Papildus informācija:
Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: (+371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu