Skip to main content

Jāpārbauda „Aqua Riga” tirgotā ūdens kvalitāte!

Rīgas domes Vienotības frakcijas deputāts Valdis Gavars ir nosūtījis vēstuli Pārtikas un veterinārajam dienestam ar lūgumu pārbaudīt pašvaldības uzņēmuma „Aqua Riga” tirgotā dzeramā ūdens ieguves un fasēšanas vietas, lai noskaidrotu, vai ūdens ir piemērots dzeršanai un nav bīstams veselībai.

Deputāta rīcībā ir nonākušas vairākas „Aqua Riga” dzeramā ūdens pudeles ar tumšas krāsas duļķēm un nogulsnēm. Ūdens tiek iegūts no dziļurbumiem Zaķumuižā, bet pudelēs iepildīts SIA „NP Foods” fasēšanas līnijās.

SIA „Aqua Riga” tika izveidots kā pašvaldības kapitālsabiedrības „Rīgas ūdens” meitas uzņēmums. Rīgas domes vadība to pamatoja ar nepieciešamību efektīvāk izmantot „Rīgas ūdens” rīcībā esošos ūdens resursus situācijā, kad pilsētā ievērojami samazinās dzeramā ūdens patēriņš.

„Vai tiešām pēc tam, kad rīdzinieki ir samaksājuši par ūdeni, šie līdzekļi tiek izmantoti dzeramā ūdens ražošanā, kas bojā pašu iedzīvotāju veselību?”, jautā Valdis Gavars.

Iepriekš iecere pašvaldībai nodarboties ar dzeramā ūdens ražošanu un tirgošanu ir izpelnījusies kritiku no nozares uzņēmumiem, Konkurences padomes un Ekonomikas ministrijas par iespējamo vienlīdzīgas konkurences kropļošanu.

Papildus informācija:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

Dalies ar ziņu