Skip to main content

Finanšu ministrs: nedrīkst ignorēt tautas prasību mazināt ienākumu nevienlīdzību

Ņemot vērā trešdien, 19. jūnijā, plānoto arodbiedrību organizēto mītiņu pie Ministru kabineta par cienīga darba un dzīves apstākļiem Latvijā, finanšu ministrs Andris Vilks norāda, ka valdībai ir jāieklausās protestētāju prasībās samazināt ienākumu nevienlīdzību mūsu valstī un jārīkojas, lai problēmas risinātu.

„Ienākumu nevienlīdzība Latvijā pašlaik ir sasniegusi līmeni, ko nekādā gadījumā nedrīkstam ignorēt, un šīs situācijas risināšanai ir jābūt valdības galvenajai prioritātei. Finanšu ministrijas rosināto pasākumu īstenošana dos iespēju samazināt darbaspēka nodokļu slogu zemāk atalgotajam darbaspēkam un ģimenēm ar bērniem, tādējādi mazinot nabadzības un bezdarba riskus,” uzskata finanšu ministrs Andris Vilks.

Jau iepriekš ziņots, ka, izstrādājot 2014. gada valsts budžetu un ņemot vērā valsts budžeta fiskālās iespējas, no nākamā gada 1. janvāra Finanšu ministrija piedāvā īstenot trīs būtiskus ienākumu nevienlīdzību mazinošus pasākumus – minimālās algas palielināšanu, neapliekamā minimuma diferencēšanu un atvieglojumu par apgādībā esošām personām paaugstināšanu.

Minimālo darba algu no 2014. gada 1. janvāra ir paredzēts palielināt no 200 uz 225 latiem jeb 320 eiro mēnesī. Vienlaikus ir plānots ieviest diferencēto neapliekamo minimumu, nosakot, ka darba algai, kas nepārsniedz minimālo algu, neapliekamais minimums ir 84 lati mēnesī, bet darba algai virs minimālās algas neapliekamais minimums pakāpeniski tiek samazināts līdz pie darba algas 400 latu mēnesī neapliekamais minimums saglabājas esošajā līmenī, proti, 45 lati mēnesī. Visbeidzot ir paredzēts paaugstināt atvieglojumu par apgādībā esošām personām no 80 latiem mēnesī (kas stāsies spēkā no 2013. gada 1. jūlija) uz 98 latiem mēnesī.

Informācijas sagatavotājs:
Lelde Kaunese
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece
Tālr.: 67083938
[email protected]

 

Dalies ar ziņu