Skip to main content

Finanšu ministrs: paldies ikvienam par atbalstu un ticību eiro ieviešanas nozīmīgumam

Otrdien, 9. jūlijā, Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu (ECOFIN) padomes sanāksmē Briselē oficiāli pieņēma gala lēmumu atbalstīt eiro ieviešanu Latvijā no 2014. gada 1. janvāra. Finanšu ministrs Andris Vilks izsaka pateicību visiem, kuri ieguldīja milzīgu darbu eiro ieviešanai, kā arī ikkatram, kurš atbalstīja šo mērķi un tam ticēja.

„Pēc ilga un ļoti vērienīga darba Latvijas vēsturē ir noticis nozīmīgs pagrieziens Eiropas Savienības tālākā integrācijā. Pēc ECOFIN atbalsta var viennozīmīgi teikt, ka Latvijai ir dota ceļazīme uz ekonomisko stabilitāti, drošību un sadarbību, kur Latvija nu ir pilnvērtīga un daudz ietekmīgāka partnere Eiropas Savienības valstu vidū. No iestāšanās eirozonā iegūs visa sabiedrība, jo ekonomiskā izaugsme ilgtermiņā arvien palielināsies. Lata kurss pret eiro nemainīsies un saglabāsies kā līdz šim 0,702804 pret vienu eiro. Vēlos uzsvērt, ka eiro ieviešana nav jāsaprot kā tikai banknošu nomaiņa, jo tas ir garants lielākai labklājībai ikvienam Latvijas iedzīvotājam,” uzsver finanšu ministrs Andris Vilks.

ECOFIN padomes sanāksmē lēma arī par to, ka lata kurss pret eiro paliks nemainīgs, proti, Ls 0,702804 = 1 eiro.

2003. gada 20. septembra referendumā Latvijas tauta, nobalsojot par Latvijas pievienošanos ES, vienlaikus izteica atbalstu arī eiro ieviešanai Latvijā. Iestāšanās līgums Latvijai, tāpat kā citām jaunajām ES valstīm, paredz eiro ieviešanu, tiklīdz ir izpildīti visi ekonomiskie nosacījumi ­– Māstrihtas kritēriji. Tā tiek īstenota dalībvalstu ekonomiskās integrācijas augstākā pakāpe ES. Latvijā eiro ieviesīs 2014. gada 1. janvārī.

Preses konferenci ar finanšu ministra Andra Vilka un ministru prezidenta Valda Dombrovska piedalīšanos var vērot šeit.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Pužule
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
[email protected]

Dalies ar ziņu