Skip to main content

Finanšu ministrs paraksta Partnerības līgumu ar Eiropas Komisiju eiro ieviešanas pasākumu nodrošināšanai

Otrdien, 10. jūlijā, finanšu ministrs Andris Vilks un Eiropas Komisijas ekonomikas un monetāro lietu komisārs Olli Rēns (Olli Rehn) Briselē parakstīja Partnerības līgumu par eiro ieviešanas informācijas un komunikācijas kampaņu organizēšanu. Vienošanās paredz sadarbību un abpusēju atbalstu Latvijas un Eiropas Ekonomikas un monetārās savienības komunikācijas aktivitātēm par eiro valūtu.

„Sadarbības līguma parakstīšana ir nozīmīgs solis ceļā uz eiro ieviešanu Latvijā. Ar šo soli esam parādījuši, ka jau šobrīd aktīvi gatavojamies eiro ieviešanas notikumam un ka sadarbība ar citām eirozonas valstīm un Eiropas Komisiju kļūs arvien ciešāka,” norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Līgums paredz abām pusēm iespējami cieši sadarboties, lai koordinētu un īstenotu, kā arī izvērtētu eiro ieviešanas komunikācijas aktivitātes, tādējādi vairojot sabiedrības informētību par eiro ieviešanas jautājumiem. Pasākumos būs jāpiesaista dažādu iesaistīto pušu organizācijas un institūcijas, kā arī jāievēro vienots vizuālais noformējums.

Eiropas Komisija ar līguma parakstīšanu ir piekritusi atbalstīt vairākus Latvijas puses pasākumus, pēc īstenošanas līdzfinansējot tiem nepieciešamās izmaksas. Lai vienotos par nepieciešamajām izmaksām, līdz šā gada beigām ir paredzēts noslēgt papildu vienošanos, t.s. Granta līgumu, nosakot konkrētās aktivitātes, kurām nepieciešams Eiropas Komisijas atbalsts.

Ņemot vērā citu dalībvalstu pieredzi un Eiropas Komisijas ieteikumus par eiro ieviešanu, sabiedrības informēšanas un komunikācijas pasākumu īstenošanai Latvijā paredzēti 1,4 miljoni latu, paredzot vienu eiro uz valsts iedzīvotāju.

Informāciju sagatavoja:
Lelde Kaunese
Komunikācijas nodaļas eksperte
Tālr. 67095405
[email protected]

Dalies ar ziņu