Skip to main content

Finanšu ministrs pārrunājis Latvijas un ERAB sadarbību

Finanšu ministrs Andris Vilks pirmdien, 9. maijā tikās ar Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) Somijas-Norvēģijas-Latvijas valstu biroja vadītāju Jari Koskinenu (Jari Koskinen), lai apspriestu ERAB 2010. gada finanšu rezultātus, gaidāmās ERAB pilnvarnieku sanāksmes jautājumus un ERAB un Latvijas sadarbības aktualitātes.

2010. gadā ERAB ir sasniegusi rekordaugstus finanšu rādītājus – sasniegts rekordliels projektu skaits (386) un bankas portfelis pirmo reizi pārsniedza 30 miljardus eiro. ERAB 2010. gadu ir noslēgusi ar 1,37 miljardu eiro pelņu, kas ir ievērojams rezultāts, ņemot vērā, ka iepriekšējos divos gados ERAB strādāja ar zaudējumiem. Par optimālo peļņas sadales veidu vienosies bankas pilnvarnieki gada sanāksmē Astanā (Kazahstānā) šā gada 20.-21.maijā.

Finanšu ministrs A.Vilks tikšanās laikā ERAB pārstāvjus informēja par Latvijas aktuālo ekonomisko situāciju, budžeta un makroekonomiskajiem rādītājiem. Tika pārrunāta arī Latvijas un ERAB pēdējo gadu sadarbība. Latvijā pieprasījums iepriekšējos gados pēc ERAB investīcijām pieauga, ņemot vērā krīzes apstākļus, tādēļ ERAB finansējums palielinājās no 75,5 miljoniem eiro 2008. gadā līdz 268,5 miljoniem eiro 2010. gadā. Tomēr kopš ieguldījuma Parex bankā un Latvenergo citi ERAB projekti Latvijā nav reģistrēti, un to veicinājusi Latvijas valdības stingrā fiskālā politika un ekonomikas izaugsmes atjaunošanās. Jaunā valsts stratēģija Latvijas sadarbībai ar ERAB tiks izstrādāta līdz šī gada septembrim un noteiks nākotnes sadarbības prioritātes.

Finanšu ministrs pateicās ERAB par Latvijai sniegto atbalstu krīzes laikā, veicinot finanšu sistēmas un ekonomikas stabilizāciju. Tāpat ministrs pauda pārliecību par turpmāku veiksmīgu Latvijas un ERAB sadarbību, meklējot un realizējot kopējus projektus, kā arī Latvijai kā ERAB dalībvalstij arvien vairāk nostiprinoties ekonomiski un finansiāli.


Informāciju sagatavoja:
LR Finanšu ministrija

 

Dalies ar ziņu