Skip to main content

Finanšu ministrs piedalās ECOFIN sanāksmē Briselē

Finanšu ministrs Jānis Reirs 7. novembrī piedalās Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē Briselē, kuras laikā plānots apspriest vairākus aktuālus nodokļu politikas jautājumus, kā arī klimata pārmaiņu finansēšanas iespējas attīstības valstīs.

Attiecībā uz nodokļu politiku ECOFIN laikā plānots apspriest tādas tēmas kā pievienotās vērtības nodokļa deklarācijas standartizācija, kuras mērķis ir panākt administratīvā sloga samazināšanu gan uzņēmējiem, gan nodokļu administrācijām. Plānots arī politiski vienoties par kopējo sistēmu nodokļu uzlikšanai, ko piemēro mātesuzņēmumiem un meitasuzņēmumiem, kuri atrodas dažādās dalībvalstīs.

Tāpat viens no ECOFIN aktuālajiem jautājumiem būs klimata pārmaiņu finansēšana attīstības valstīs. Plānots panākt vienošanos, ka ES kopā ar citām attīstītajām dalībvalstīm ir jāturpina pakāpeniski palielināt klimata pārmaiņu finansējumu saprātīgiem klimata pārmaiņu mazināšanas pasākumiem, vienlaikus ņemot vērā katras valsts iespējas sniegt šādu atbalstu attīstības valstīm cīņai ar klimata pārmaiņām.

Papildu šiem jautājumiem ECOFIN laikā plānots apstiprināt arī Padomes secinājumus par ES statistiku, uzsverot ES statistikas pārvaldības stiprināšanu, jo labas jaunās ekonomikas pārvaldības pamatā ir augstas ticamības kvalitatīva un regulāra oficiālā statistika.

Informāciju sagatavoja:
Maija Straupmane
Komunikācijas departamenta direktora vietniece
Tālr.: 67083938
[email protected]

 

Dalies ar ziņu