Skip to main content

Par Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāri kļūst Zanda Kalniņa-Lukaševica

Par Edgara Rinkēviča vadītās Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāri iecelta Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Z. Kalniņa-Lukaševica līdz šim bijusi 11. Saeimas deputāte, Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja, darbojusies arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā. Kalniņa-Lukaševica bijusi Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera Stratēģiskās plānošanas un analīzes padomniece, Stratēģiskās analīzes komisijas priekšsēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos, un pirms tam strādājusi Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā valsts sekretāra vietnieces attīstības plānošanas jautājumos amatā. Z. Kalniņa-Lukaševica Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē ieguvusi doktora grādu vadības zinātnē.

Parlamentārās sekretāres galvenie pienākumi būs nodrošināt Ārlietu ministrijas sadarbību ar Saeimu un Eiropas Parlamentu, kas būs īpaši nozīmīgi tieši gaidāmās Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā. Atsevišķos gadījumos Z. Kalniņa-Lukaševica pārstāvēs Latviju gan Ārlietu, gan Vispārējo lietu padomēs, kā arī piedalīsies diskusijās Eiropas Parlamenta komitejās.

Līdzšinējais Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Viktors Makarovs turpinās darbu kā ārlietu ministra padomnieks, kura pārziņā būs veiksmīgi iesāktie attīstības sadarbības jautājumi un uzdevumi, kas skar Latvijas pārstāvniecību starptautiskajās organizācijās par politiskajām cilvēktiesībām un brīvībām, krievu valodas mediju telpas jautājumi, kā arī sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām.

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča biroju turpinās vadīt diplomāts Atis Lots, un darbu ministra birojā turpinās biroja vadītāja vietniece Inga Ozola, padomniece juridiskajos jautājumos Sandra Sondore-Kukule un padomniece komunikācijas jautājumos Una Ahuna-Ozola. Savukārt padomniece starptautiskās komunikācijas jautājumos Elīna Lazdāne turpmāk savus pienākumus pildīs ārštatā. Kā ārštata padomnieki darbu turpinās arī ministra padomniece komunikācijas jautājumos Anna Kononova un padomnieks sadarbībai ar uzņēmēju organizācijām Daniels Pavļuts.

Papildus informācija:
Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: (+371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu